26. novembra 2014

Good Angels vysoko podľadhli Dinamu Kursk 70:92

Na snímke s loptou Barbora Bálintová hráčka GA Košice, vpravo Nnemkadi Ogwumikeová hráčka Dinama v zápase A skupiny Európskej ligy žien v basketbale Good Angels Košice - Dinamo Kursk v Košiciach. Foto: TASR/Milan Kapusta
Košice 26. novembra (TASR) - Basketbalistky Good Angels Košice prehrali vo svojom štvrtom vystúpení Európskej ligy s ruským družstvom Dinamo Kursk vysoko 70:92. Na stretnutie nastúpili bez zranenej poľskej leginárky Magdaleny Zietarovej, ktorá má problémy s kolenom.

Negatívnym momentom zápasu v Steel aréne bol výpadok informačnej kocky na konci tretej štvrtiny, po ktorom hráčky nútene pauzovali približne päť minút. Zverenky trénera Maroša Kováčika sa najbližšie predstavia o týždeň 3. decembra o 18.00 h na palubovke čekého majstra ZVVZ USK Praha.

Basketbalistky Good Angels vstúpili do stretnutia koncentrovane, zodpovedne bránili a podnikali rýchle protiútoky. V 2. minúte Krivačevičová vyrovnala na 2:2, no o tri minúty neskôr už hostky vyhrávali o päť bodov, keď sa presadila Ogwumikeová - 6:11. Od stavu 10:15 sa domácim hráčkam podarila šesťbodová šnúra, na jej konci bola na začiatku deviatej minúty Krivačevičová - 16:15. Do konca prvej štvrtiny súperky zabojovali a odmenou im bolo vedenie 23:18. Na začiatku druhej desaťminútovky sa "anjelkám" darilo držať na dostrel (22:25, 24:27, no postupne sa začal presadzovať ruský súper. Augustusová v 14. minúte upravila na 26:34, na čo ešte kontrovali Jonesová a Krivačevičová (30:34), ale v 18. minúte Osipovová dvojkou poslala svoj tím do dvojciferného vedenia - 30:40. Tá istá hráčka uzavrela s klaksónom polčasový rezultát - 36:49.

Hráčky Kurska nepoľavili ani na začiatku druhého dejstva a Princeová v 23. minúte upravila už na 40:57. O dve minúty neskôr sa nepomýlila pri trestných hodoch ani Ogwumikeová (40:59) a bolo jasné, že Kursk si zo Steel arény odvezie dva body. Hrozbu dvadsaťbodového manka odvrátili Krivačevičová s Kiššovou (44:59) a skresať manko sa podarilo na konci tretej štvrtiny trojkou aj Bálintová - 54:68. Záverečnú desaťminútovku odštartovali šiestimi bodmi hráčky Kurska a po prvýkrát vyhrávali dvadsaťbodovým rozdielom - 54:74. Good Angels napokon podľahli svojim súperkám 70:92.

A-skupina EL 2014/2015, 4. kolo:

Good Angels Košice - Dinamo Kursk 70:92 (36:49)
Zostava a body GA: Krivačevičová 16, Phillipsová 12, Žirková 4, Kiššová 2, Hruščáková 1 (Jonesová 16, Bálintová 10, Bärová 7, Minčíková 2, Fikielová 0) - najviac bodov Kursk: Ogwumikeová 19, Augustusová 14, Albenová 13, Osipovová 12. Rozhodovali: Antonis Demetriou (Cyp.), Lorenzo Baldini (Tal.), Arturas Šukys (Litva), TH: 9/5 - 22/18, trojky: 5:4, fauly: 20:14, 2533 divákov.

Jekaterinburg zdolal doma Omsk 5:2, Kazaň - Ufa 0:1 po nájazdoch
Liga Majstrov: Atletico, Arsenal a Bayer do vyraďovačky, v hre sa udržal aj Liverpool