Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

20. marca 2017

Google sa ospravedlnil za reklamy zobrazované pri nevhodných videáchIlustračné foto. Foto: TASR/APZdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
 


Washington 20. marca (TASR) - Americká mediálna spoločnosť Google sa verejne ospravedlnila svojim hlavným inzerentom za to, že sa ich reklama objavila popri videách s extrémistickým a iným nevhodným obsahom.

"Rád by som sa ospravedlnil našim partnerom a inzerentom, ktorých reklamné spoty boli k zhliadnutiu spolu s kontroverznými materiálmi. Preberáme za to zodpovednosť," uviedol dnes Matt Brittin z vedenia firmy.

Niekoľko významných spoločností a reklamných spoločností v uplynulých dňoch stiahlo svoje spoty z internetového vyhľadávača Google a stránky YouTube po tom, ak sa ich produkty objavovali spolu s videami rozličných extrémistických skupín a jednotlivcov vrátane bývalého vodcu Ku Klux Klanu Davida Dukea.

Google sa spolieha na používateľov, ktorí nahlasujú firme nevhodný obsah nahraný na ich platformy. Takto označené príspevky sú následne v 98 percentách prípadov posúdené do 24 hodín, tvrdí vedenie Googlu. Brittin však podotkol, že spoločnosť bude musieť pri riešení podobných problémov zaviesť vyšší štandard, informovala stanica CNN.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
M. ÁBELOVÁ: Ľudia v sebe majú básnikov, len už na nich zabudli
<< predchádzajúci článok
Trumpov syn Eric sa stane prvýkrát otcom, čakajú chlapčeka

Google sa ospravedlnil za reklamy zobrazované pri nevhodných videách - diskusné fórum čitateľov