Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

04. mája 2012

Gréci šetria, voľby budú o polovicu lacnejšieGrécka vláda pokračuje v hľadaní skrytých rezerv pri svojich výdavkoch a najnovšie informovala, že sa jej podarilo znížiť náklady aj pri príprave nadchádzajúcich parlamentných volieb. Tie ...Zdieľať
grecko ATÉNY 4. mája (WEBNOVINY) - Grécka vláda pokračuje v hľadaní skrytých rezerv pri svojich výdavkoch a najnovšie informovala, že sa jej podarilo znížiť náklady aj pri príprave nadchádzajúcich parlamentných volieb.


Tie sú naplánované už na nedeľu a podľa ministerstva vnútra budú v porovnaní s hlasovaním z roku 2009 lacnejšie o takmer polovicu. Zorganizovanie volieb vtedy stálo 83 miliónov eur, tentoraz však celý proces vyjde "len" na niečo viac ako 50 miliónov dolárov.

Grécko stále bojuje s vysokým deficitom verejných financií, pričom jeho zníženie je podmienkou na čerpanie záchranného úveru od Európskej únie a Medzinárodného menového fondu.

Nedeľňajšie voľby budú však podľa analytikov sprevádzané vzostupom popularity extrémistickým hnutí, čo je odrazom unavenosti obyvateľov z neutíchajúceho škrtania verejných výdavkov.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Koniec týždňa bude chladný, vytiahneme dáždniky
<< predchádzajúci článok
Líbijského exministra, ktorý sa utopil v Dunaji, pochovajú

Gréci šetria, voľby budú o polovicu lacnejšie - diskusné fórum čitateľov