Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

06. apríla 2010

Grécko sa neusiluje o zmeny v záchrannom pláne


Tagy: Grécko

Grécko nechce znovu otvoriť rokovania o záchrannom programe, na ktorom sa dohodlo s Medzinárodným menovým fondom a Európskou úniou. Pre agentúru Reuters to uviedol v utorok vysoký predstaviteľ ...Zdieľať
vlajka 100 grecko Foto: SITA ATÉNY 6. apríla (WEBNOVINY) - Grécko nechce znovu otvoriť rokovania o záchrannom programe, na ktorom sa dohodlo s Medzinárodným menovým fondom a Európskou úniou. Pre agentúru Reuters to uviedol v utorok vysoký predstaviteľ gréckeho ministerstva financií. "Grécko nežiada opätovné rokovania o dohode. Existuje dohoda o mechanizme podpory a my na nej zotrvávame," uviedol nemenovaný predstaviteľ.


O snahe Grécka dosiahnuť zmeny v mechanizme pomoci, ktorý schválil minulý mesiac summit EU, informovala predtým v utorok agentúra Market News International. Vysokí predstavitelia gréckej vlády údajne potvrdili, že Atény chcú dosiahnuť, aby záchranný program nepočítal s účasťou MMF pre obavy z prísnych podmienok, s ktorými by inštitúcia mohla spojiť prípadnú pomoc. Hovorkyňa Európskej komisie odmietla medializované informácie o snahe Grécka zmeniť podmienky dohody komentovať.

Mechanizmus pomoci Grécku je kombináciou financií od Medzinárodného menového fondu (MMF) a bilaterálnych úverov zo strany členov eurozóny. Lídri krajín eurozóny sa dohodli, že mechanizmus môže byť aktivovaný len ako posledná možnosť, ak by nestačilo financovanie na trhu. Poskytnutie úverov by museli schváliť Európska komisia a ECB.

SITA, Reuters

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: Grécko
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Lieberman varuje pred vyhlásením nezávislosti
<< predchádzajúci článok
Vyšetrovali 130 obvinení zneužívania kňazmi

Grécko sa neusiluje o zmeny v záchrannom pláne - diskusné fórum čitateľov