08. marca 2018

Guardiola bol napriek postupu v LM nespokojný: Druhý polčas bol slabý

Na snímke vpravo tréner Manchestru Pep Guardiola vľavo jeho zverenec John Stones. Foto: TASR/AP
Bratislava 8. marca (TASR) - Futbalisti anglického klubu Manchestru City prehrali na domácom štadióne prvýkrát po 15 mesiacoch. V stredajšej osemfinálovej odvete Ligy majstrov podľahli švajčiarskemu majstrovi FC Bazilej 1:2, no aj napriek nepriaznivému výsledku postúpil účastník Premier League s prehľadom medzi osem najlepších tímov Európy.

Po úvodnom hladkom osemfinálovom víťazstve v Bazileji 4:0 nechal španielsky tréner "Citizens" Pep Guardiola oddychovať viacerých stabilných členov základnej zostavy. Domáci sa i tak ujali vedenia hneď na začiatku duelu, keď presne po siedmych minútach hry zakončil peknú kombinačnú akciu brazílsky útočník Gabriel Jesus. Hostia sa dočkali vyrovnávajúceho gólu o necelých desať minút neskôr, keď nikým nekrytý Mohamed Elyounoussi nedal šancu domácemu brankárovi Claudiovi Bravovi strelou zvnútra 16-ky. V ďalšom priebehu zápasu boli fanúšikovia svedkami len minima vzrušujúcich momentov, pretože osemfinále rozhodli hráči Manchestru City prakticky už v prvom stretnutí. Napokon to boli Švajčiari, ktorí strhli víťazstvo na svoju stranu. V 72. minúte prestrelil Brava z uhla hosťujúci Michael Lang. Bazilej tak v odvetnom stretnutí vrátil Guardiolovým zverencom prehru z prvého zápasu, no s celkovým skóre 5:2 postúpil do štvrťfinále LM anglický zástupca.

Tréner domácich neskrýval po zápase svoju nespokojnosť. "V ďalšej fáze takto nebudeme hrať. Tempo zápasu by bolo iné, keby sa prvý duel skončil inak. V zostave sme mali šesť nových hráčov a bolo to vidieť. Najmä druhý polčas bol z našej strany veľmi slabý. Uvidíme, ako to pôjde ďalej."

Kouč švajčiarskeho tímu Raphael Wicky si cení výhru nad lídrom anglickej ligy. "Boli sme aktívni a loptu sme strácali len zriedka. Tešíme sa z tohto výsledku. Zdolali sme mužstvo, ktoré jasne vyhráva nad takmer každým svojím súperom. Aby ste ich zdolali, tak potrebujete mať perfektný deň a my sme ho dnes mali."