21. januára 2018

Gutová vyhrala super-G v Cortine a vedie hodnotenie disciplíny

Švajčiarska lyžiarka Lara Gutová oslavuje v cieli víťazstvo v superobrovskom slalome žien Svetového pohára v alpskom lyžovaní v talianskom stredisku Cortina d'Ampezzo 21. januára 2018. Foto: TASR/AP
Cortina d'Ampezzo 21. januára (TASR) - Švajčiarska lyžiarka Lara Gutová zvíťazila v nedeľnom superobrovskom slalome Svetového pohára v talianskej Cortine d'Ampezzo. O štrnásť stotín sekundy za ňou zaostala domáca Johanna Schnarfová, tretia skončila Nicole Schmidhoferová z Rakúska (+0,27 s). Slovenská reprezentantka Barbara Kantorová bola na štarte s číslom 45.

Držiteľka veľkého glóbusu z roku 2016 Gutová sa na trať vydala ako siedma a predstihla dovtedy vedúcu Schnarfovú, ktorá išla prvá. V kariére si pripísala 24. víťazstvo, v tejto sezóne však premiérové po dvoch druhých miestach v super-G z decembrového Lake Louise a minulotýždňového Bad Kleinkirchheimu. Z predchádzajúceho triumfu sa radovala práve v Cortine pred rokom v zjazde.

Dvadsaťšesťročná Švajčiarka sa prvenstvom prebojovala na vedúcu priečku v hodnotení disciplíny. Vedie o osemnásť bodov pred Tinou Weiratherovou z Lichtenštajnska, ktorá bola v nedeľu piata (+0,33 s). V celkovom poradí SP figuruje Gutová na piatej pozícii so ziskom 554 bodov spoločne so Slovenkou Petrou Vlhovou.