Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

11. septembra 2009

Guvernér NBS vystúpi so správou o finančnom trhuSo Správou o stave a vývoji finančného trhu za rok 2008 dnes otvorí guvernér Národnej banky Slovenska Ivan Šramko štvrtý rokovací deň 40. schôdze Národnej rady SR. Pred poslancov by ...Zdieľať
BRATISLAVA 11. septembra (WEBNOVINY) - So Správou o stave a vývoji finančného trhu za rok 2008 dnes otvorí guvernér Národnej banky Slovenska Ivan Šramko štvrtý rokovací deň 40. schôdze Národnej rady SR.


Pred poslancov by mal potom predstúpiť aj odstupujúci minister pôdohospodárstva Stanislav Becík (nominant ĽS-HZDS), ktorý v druhom čítaní uvedie tri vládne návrhy noviel zákonov - zákon o šľachtení a plemenitbe hospodárskych zvierat, zákon o pôsobnosti orgánov štátnej správy pri poskytovaní podpory v pôdohospodárstve a rozvoji vidieka a zákon o nájme poľnohospodárskych pozemkov, poľnohospodárskeho podniku a lesných pozemkov.

Dopoludnia by mali poslanci hlasovať aj o postupe poslaneckých návrhov do druhého čítania, ktoré predstavili vo štvrtok popoludní. Ide o návrh novely zákona z dielne SDKÚ-DS o zdravotných poisťovniach, dohľade nad zdravotnou starostlivosťou, podľa ktorej by spory poskytovateľov a zdravotných poisťovní mal riešiť rozhodcovský súd. Nezaradení poslanci parlamentu, združení v KDS by chceli v pléne posunúť do ďalšej diskusie návrh na vydanie zákona o práve na výhradu vo svedomí a jeho uplatnení. Svojím návrhom chcú zaručiť právo na slobodné uplatnenie výhrady vo svedomí všetkým občanom bez rozdielu náboženského vyznania, vrátane ateistov.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vláda pristúpi k drastickým škrtom, ľudí sa nedotknú, tvrdí Fico
<< predchádzajúci článok
V Pakistane zatkli hovorcu Talibanu a štyroch ďalších militantov

Guvernér NBS vystúpi so správou o finančnom trhu - diskusné fórum čitateľov