26. mája 2017

Hádzanárky Iuventy vyhrali rekordný desiaty titul, porazili Šaľu

Olga Perederyj z Michaloviec (vľavo) v treťom zápase finále play off WHIL HK Slovan Duslo Šaľa - Iuventa Michalovce 26. mája 2017 v Šali. Foto: TASR/Henrich Mišovič
Šaľa 26. mája (TASR) - Hádzanárky Iuventy Michalovce získali rekordný desiaty titul majsteriek Slovenska. V piatkovom treťom dueli finálovej série národnej vetvy play off WHIL triumfovali na palubovke Slovana Duslo Šaľa 28:18 a na zápasy vyhrali suverénne 3:0.

Zverenky trénera Františka Urbana vybojovali štvrtýkrát za sebou "treble", okrem národného titulu v tejto sezóne opäť kraľovali aj v dlhodobej česko-slovenskej súťaži WHIL a v Slovenskom pohári. Pre Michalovce je to už siedmy titul v jednej sérii a s desiatimi celkove sa v historickej tabuľke osamostatnili od svojho súpera zo Šale (9).

Šaľa v snahe predĺžiť finálovú sériu odštartovala s chuťou a odhodlane. Skóre otvorila zo sedmičky Klučková a v 9. minúte po presnom zásahu Pócsíkovej to bolo 5:2 z pohľadu domácich. Michalovčanky ale odpovedali šnúrou štyroch gólov a v 21. minúte Habánková zvýšila už na 9:6 pre obhajkyne titulu. Pružná obrana Iuventy robila domácim problémy a po góle Perederijovej na 11:6 si kouč Šale zobral oddychový čas. Jeho zverenky "ožili" iba na chvíľu, do kabín išli s výyrazným päťgólovým mankom (8:13).

Iuventa v bránke s pozornou Medveďovou si po zmene strán držala pohodlný náskok a po trojgólovej sérii ho strelecky aktívna Perederijová v 42. minúte zvýšila už na 17:10. Michalovce tak pevným krokom kráčali k tretiemu víťazstvu vo finále, hoci domáce ešte boj nevzdali a v záverečnej štvrťhodine vyskúšali aj hru bez brankárky. V ofenzíve sa ale trápili a desať minút pred koncom ich strata nabrala osemgólový rozmer (13:21). Iuventa mala tretí zápas až do záverečného hvizdu pevne v rukách a finále ukončila v najkratšom možnom čase.