25. apríla 2015

Hamburg sa odlepil z dna tabuľky, Bayern má titul na dosah

Hráči Bayernu Mníchov Bastian Schweinsteiger a Mitchell Weiser sa tešia z gólu.

Hráči Bayernu Mníchov Bastian Schweinsteiger a Mitchell Weiser sa tešia z gólu. Foto: TASR/AP

Berlín 25. apríla (TASR) - Futbalisti Hamburgeru SV ukončili päťzápasovú šnúru prehier, keď v sobotňajšom súboji 30. kola nemeckej bundesligy zvíťazili doma nad Augsburgom 3:2.

Tím zo severu krajiny, ktorý ako jediný nikdy v histórii nevypadol z najvyššej nemeckej súťaže, má pred sebou náročný záver sezóny a je namočený do boja o záchranu. Hamburg sa po čerstvom triumfe odlepil z posledného miesta v neúplnej tabuľke, v ktorej preskočil Stuttgart i Paderborn a priebežne okupuje 16. pozíciu. Na záchranu stráca jeden bod.

Suverénny líder súťaže Bayern Mníchov zvíťazil nad Herthou Berlín 1:0 po góle Bastiana Schweinsteigera z 80. minúty. Herne sa mu však nedarilo, v druhom polčase mohol dokonca po sólovom úniku skórovať hosťujúci Schulz, ale prestrelil bránku Manuela Neuera. Hertha po takticky vyspelom výkone v Allianz Arene siahala po natiahnutí série bez prehry na osem zápasov, no v 80. minúte neustrážila obrana Schweinsteigera a ten rozhodol.

Bayern má na čele tabuľky 15-bodový náskok pred druhým Wolfsburgom, ktorý ešte čaká nedeľňajší zápas na ihrisku Borussie Mönchengladbach. V prípade, že VfL nezaboduje naplno, oslávi Bayern v predstihu zisk titulu.