16. augusta 2017

Hamšíkov Neapol porazil Nice. Je krok od skupinovej fázy Ligy majstrov

Na archívnej snímke slovenský futbalista Marek Hamšík z SSC Neapol

Na archívnej snímke slovenský futbalista Marek Hamšík z SSC Neapol Foto: TASR/AP
Bratislava 16. augusta (TASR) - Futbalisti talianskeho SSC Neapol zvíťazili v stredajšom prvom stretnutí play off o účasť v skupinovej fáze Ligy majstrov nad francúzskym OGC Nice 2:0. Slovenský reprezentant Marek Hamšík nastúpil v základnej zostave s kapitánskou páskou na ruke, v 59. minúte ho vystriedal Zielinski.

Úvodný gól stretnutia strelil Dries Mertens v 13. minúte, druhý pridal v 70. minúte z pokutového kopu Jorginho. Hostia dohrávali bez dvoch vylúčených Koziella a Pleu, obaja išli pod sprchy v 79. minúte. Veľmi sľubnú pozíciu pred odvetou má škótsky majster Celtic Glasgow, ktorý si doma poradil s FK Astana hladko 5:0.

Na domácom ihrisku uspel aj izraelský zástupca Hapoel Be'er Ševa, ktorý zvíťazil nad slovinským Mariborom 2:1. Olympiakos Pireus zvíťazil nad Rijekou 2:1 gólom v nadstavenom čase, hostia dohrávali bez vylúčeného Hutu. Basaksehir Istanbul ako jediný domáci tím podľahol hosťom, FC Sevilla zvíťazila 2:1.

LM 2017/2018 - play off - 1. zápasy:

SSC Neapol - OGC Nice 2:0 (1:0)
13. Mertens, 70. Jorginho (z 11m)
/Marek HAMŠÍK (Neapol) hral do 59. minúty/, ČK: 79. Koziello, 79. Plea /po druhej ŽK/ (obaja Nice)

Celtic Glasgow - FK Astana 5:0 (2:0)