01. septembra 2014

Hamšíkov Neapol víťazne, Kuckov Janov zdolal 2:1

Futbalista Neapolu Marek Hamšík

Futbalista Neapolu Marek Hamšík Foto: TASR/AP
Rím 1. septembra (TASR) - Futbalisti SSC Neapol s kapitánom Marekom Hamšíkom uspeli vo svojom úvodnom zápase novej sezóny talianskej Serie A. V nedeľu zdolali FC Janov na jeho pôde tesne 2:1. O víťazovi sa rozhodlo až v samom závere, keď v nadstavenom čase druhého dejstva skóroval striedajúci Jonathan de Guzmán. Dvadsaťšesťročný stredopoliar vybehol na trávnik až v 74. minúte po tom, čo nahradil Hamšíka.

V drese domáceho tímu sa od úvodu predstavil aj ďalší slovenský reprezentant, Juraj Kucka striedal taktiež 16 minút pred koncom riadneho hracieho času.

Futbalisti AC Miláno úspešne vkročili do novej sezóny talianskej Serie A. V nedeľňajšom stretnutí 1. kola zdolali na domácom trávniku Lazio Rím 3:1.Po jednom bode si do tabuľky zapísali Atalanta a Verona za bezgólovú remízu