24hod.sk    Šport    Tenis

02. septembra 2005

Hantuchová pred skúškou

Daniela Hantuchová zvládla svoje druhé vystúpenie na záverečnom grandslamovom turnaji sezóny suverénne: nasadená 20 sfúkla z kurtu Argentínčanku Mariu Emiliu Salerniovú za 52 minút 6:1, 6:0.

O to ťažšia úloha ju čaká v boji o osemfinále - tohtoročná wimbledonská víťazka a desiata nasadená Američanka Venus Williamsová.
Zápas medzi Hantuchovou a Salerniovou sa dá označiť dokonca za nudný. Popradská rodáčka si od začiatku robila so súperkou čo chcela. Zverenka trénera Nigela Searsa kvalitne podávala i returnovala, dlhšie výmeny od základnej čiary ukončovala úspešne a argentínskej antukovej špecialistke pustila iba jediný gem za stavu 3:0 v prvom sete. Hantuchová po úspešnom prvom servise dovolila súperke získať iba dve loptičky
a dopustila sa v celom zápase iba ôsmich nevynútených chýb.
Súperka Hantuchovej formu veľmi nepreverila. Až dnes čaká Bratislavčanku na horúcom betóne vo Flushing Meadows skúška ohňom. Jej súperka Venus Williamsová sa podľa odborníkov ešte zlepšila a patrí do okruhu najväčších favoritiek. Pravda, skutočný obraz o jej súčasnom umení dostaneme neskôr: ruská tínedžerka Maria Kirilenkovová, ktorú zdolala 6:1, 6:3, nebola ani pre ňu mimoriadnou výzvou.
Z ostatných favoritiek si Maria Šarapovová zabezpečila miesto v 3. kole za 49 minút , trochu dlhšie to trvalo Kim Clijstersovej. Mužský súboj Lleyton Hewitt - Albert Costa vyhral austrálsky šampión z roku 2001 a lanský finalista - zo 121 bodov získal 84.