Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

23. júla 2006

Harabin nechce meniť prokuratúruMinister spravodlivosti Štefan Harabin neplánuje zmenu systému prokuratúry, ktorá vznikla v komunistickom Československu podľa sovietskeho vzoru. Jeho predchodca Daniel Lipšic ju chcel preto ...Zdieľať

BRATISLAVA 23. júla (WEBNOVINY) - Minister spravodlivosti Štefan Harabin neplánuje zmenu systému prokuratúry, ktorá vznikla v komunistickom Československu podľa sovietskeho vzoru. Jeho predchodca Daniel Lipšic ju chcel preto reformovať. "Tu je celý rad iných akútnych problémov, ktoré treba riešiť. Táto otázka môže byť predmetom nejakých úvah, ale teraz to nie je otázka dňa," povedal Harabin pre agentúru SITA.


Ak by sa malo niečo meniť, najskôr by urobil hĺbkovú analýzu a audit. "Ani prokuratúra nemôže byť pokusným laboratóriom. Tak ako justícia bola doteraz osem rokov pokusným laboratóriom, prestane pod mojím vedením byť pokusným laboratóriom."

Za dôležité teraz považuje napr. zmenu sídla ministerstva spravodlivosti, ktoré je v jednej budove s Najvyšším súdom SR. "Najvyšší súd je najvyšším orgánom súdnej moci a teda musí byť aj takto vnímaný, že je nezávislý od výkonnej moci. Tým činom nemôže sídliť výkonná moc aj súdna moc v jednej budove, lebo to vyvoláva dojem podriadenosti a nadriadenosti vo vzťahu týchto dvoch zložiek."
SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Podľa Lipšica potrebuje prokuratúra systémovú zmenu
<< predchádzajúci článok
Castro a Chávez navštívili dom Che Guevaru

Harabin nechce meniť prokuratúru - diskusné fórum čitateľov

Chce mať aj samostatný vchod z ulice do svojej kancelárie???23.7. 11:48:35