17. decembra 2017

Hertha si poradila s Lipskom, faulovaný Pekarík nedohral

Futbalista Herthy Berlín Peter Pekarík (vľavo) počas súboja s hráčom Lipska Nabym Keitaom, v ktorom sa zranil v zápase nemeckej Bundesligy Foto: TASR/AP
Berlín 17. decembra (TASR) – V nedeľnom stretnutí 17. kola najvyššej nemeckej futbalovej ligy si Hannover a Bayer Leverkusen podelili body po remíze 4:4. Hostia tak prišli o šancu prezimovať na druhom mieste tabuľky a na aktuálnom štvrtom ich ešte malo šancu vymeniť Lipsko. Úradujúci vicemajster však prehral s Herthou Berlín v základnej jedenástke so slovenským reprezentantom Petrom Pekaríkom 2:3

„Bolo to bláznivé od prvej minúty. Mali sme toľko šancí, neuveriteľné... Päť gólov v prvom polčase... Mali sme vyhrať, ale pred bránkou sme nemali presnú mušku. Ani ja. Ak by som strelil ešte jeden gól, zvíťazíme,“ reagoval po zápase autor dvoch presných zásahov Bayeru Leon Bailey.

V poslednom stretnutí jesennej časti súťaže začali hráči RB aktívne, no už po šiestich minútach prišla studená sprcha v podobe gólu Davieho Selkeho. O dve minúty Lipsko zmobilizovala červená karta, ktorou rozhodca potrestal Jordana Torunarighu. Tlak domácich však vystriedala bezmocnosť, z ktorej Hertha vyťažila druhý presný zásah. Tesne pred koncom do kabín hrubo fauloval v stredovom kruhu Naby Keita slovenského reprezentanta Petra Pekaríka, ktorý zostal ležať na zemi a z ihriska ho museli odniesť na ošetrenie. Tridsaťjedenročný obranca sa ešte na posledné sekundy prvého dejstva vrátil na trávnik, no do druhého polčasu namiesto neho nastúpil Nór Per Skjelbred. V 51. minúte zvýšil na 3:0 bývalý hráč Lipska Selke. Domáci stihli do konca už iba skorigovať zásluhou presných zásahov Williho Orbana a Marcusa Halstenberga.