Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

06. júla 2011

Historická radnica v Košiciach bude mesiac zatvorenáDo začiatku augusta bude časť Historickej radnice na Hlavnej ulici v Košiciach uzavretá. Ako dnes informovala Linda Šnajdárová z komunikačného referátu košického ...Zdieľať
dni mesta kosice Ilustračné foto SITA/Ivan FleischerKOŠICE 6. júla (WEBNOVINY) – Do začiatku augusta bude časť Historickej radnice na Hlavnej ulici v Košiciach uzavretá. Ako dnes informovala Linda Šnajdárová z komunikačného referátu košického magistrátu, počas júla v jej interiéroch zreštaurujú viacero malieb zničených zatečením.


„Vzácne maľby na klenbách je nutné reštaurovať, pretože boli poškodené zatečením pri zlých poveternostných podmienkach v predchádzajúcom období. Od 30. júna sa reštaurujú maľby na klenbách v sekretariáte primátora, veľkej zasadačke a vstupnom schodisku. Finančné prostriedky sa čerpajú z vlastných zdrojov Správy majetku mesta Košice s.r.o.,“ informovala Šnajdárová.

Naposledy boli maľby v Historickej radnici reštaurované pri celkovej rekonštrukcii a oprave budovy vo februári 2000. Prebiehajúce opravy potrvajú do začiatku augusta a vzhľadom na to, že ide o prácu vo výškach, bude celá budova z bezpečnostných dôvodov uzavretá.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Centrum Holdings má viac ako 1 milión aktívnych email účtov
<< predchádzajúci článok
Vláda pomôže samospráve s financovaním sociálnych služieb

Historická radnica v Košiciach bude mesiac zatvorená - diskusné fórum čitateľov