29. septembra 2007

HK Aquacity ŠKP Poprad - Slovan Bratislava 3:1

Hokej - Slovnaft extraliga - predohrávka 10. kola: HK Aquacity ŠKP Poprad - Slovan Bratislava 3:1 (0:0, 2:0, 1:1) Góly: 23. A. Kroták (Michal Segľa, D. Vrbata), 35. Jarolín (A. ...

POPRAD 29. septembra (WEBNOVINY) - Hokej - Slovnaft extraliga - predohrávka 10. kola:

HK Aquacity ŠKP Poprad - Slovan Bratislava 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Góly: 23. A. Kroták (Michal Segľa, D. Vrbata), 35. Jarolín (A. Kroták), 50. V. Král (Buc, Marcel Haščák) - 55. J. Kováčik (Hreus, Hujsa)
Vylúčení: 7:8 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kulakov - Novák, Gajan, 1394 divákov
Poprad: Šimonovič - Kasík, Michal Segľa, Fabian, Dora, Korenko, Turoň, Bambúch, Svitana - A. Kroták, Jarolín, D. Vrbata - Lapšanský, Jabrocký, Jasovský - Marcel Haščák, Buc, V. Král - P. Svitana, Piatak, Martin Segľa
Slovan: Hovi - Devečka, Sersen, J. Kováčik, Srdínko, Hančák, Hruška, Bohunický, Huba - Kuľha, Kapuš, Uram - Lažo, Hreus, Hujsa - Kropáč, Ľ. Pištek, Kmeč - Gráčik, Baček, M. Kokavec

Stretnutie začalo v rýchlom tempe, ani na jednom zo súperov nebolo vidieť známky únavy z piatkových zápasov. Poprad mal v úvodnej tretine televízneho zápasu menšiu prevahu a prvú vážnejšiu príležitosť si vypracoval Marcel Haščák. Najväčšie šance mali oba tímy v presilových hrách, inak ale boli boli obrany veľmi pozorné. Ak aj diváci v hre päť na päť videli nejakú nebezpečnú akciu, likvidovali ju pozorní gólmani, tak ako Hovi šancu Krála v 14. min. Druhé dejstvo otvoril Šimonovičov zákrok po strele Urama. Strelecký účet otvoril v 23. min po dobrej presilovkovej kombinácii popradský kapitán Kroták. O dve minúty mohol Slovan vyrovnať, ale Devečka pálil len do pozorného Šimonoviča. Domáci stále hýrili aktivitou, po naskočení Michala Segľu z trestnej lavice sa rútili na Hoviho až štyria, no gól nepadol ani po Jabrockého dorážke. V 35. min sa Kuľha na lavici hanby ohrial iba dvadsať sekúnd, keď Jarolín pridal druhý gól domácich. V tretej tretine sa očakával nápor hostí, ale márne. Poprad mal optický tlak, ktorý vyústil do gólu Krála v 50. min, ktorým sa "kamzíci" dostali bližšie k naplneniu
víťazného cieľa. Hostia úspešným zásahom obrancu Kováčika už len kozmeticky upravili skóre na konečných 3:1 pre HK Aquacity ŠKP.

Hlasy:
František Hossa (tréner Popradu): "Myslím, že dnes sme podali veľmi dobrý výkon z hľadiska defenzívy a takisto taktiky. Slovan sme nepustili ku koncovke, dobre sme pokryli stredné pásmo a takisto nám vyšli presilovky. Mal som trochu obavy z fyzického stavu hráčov po dueli v Kežmarku, no odohrali sme to v pohode."

Zdeno Cíger (tréner Slovana): "Tento zápas sme nezvládli, nedarilo sa nám v koncovke. Súper hral veľmi dobre v obrane. Rozhodol začiatok stretnutia, keď domáci využili dve presilové hry. My sme sa nevedeli presadiť, v koncovke nám došla fantázia, veď v piatok sme dali veľa gólov a nastalo určité uspokojenie. Je to hokej, musíme sa z toho poučiť a ísť ďaľej."