Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra    Pohoda festival

15. apríla 2016

Hľadáme spoluautorov festivalu – Public art festival contest 2016V spolupráci s o.z ARCHIMERA vyhlasujeme druhý ročník Public Art Festival Contest. Súťaž je zameraná na umenie vhodné do priestoru festivalu. Umelci z krajín vyšehradskej štvorky môžu do 9. mája posielať svoje výtvarné projekty. Víťazi dostanú 1000 € na realizáciu svojich diel na 20. ročníku festivalu Pohoda.Zdieľať
Hľadáme spoluautorov festivalu – Public art festival contest 2016

Výzva zahŕňa akékoľvek prejavy priestorového umenia. Môže ísť o objekty, happeningy, priestorové médiá, inštalácie či interaktívne diela s intermediálnym presahom, ktoré sa stanú súčasťou festivalového života. Po ukončení súťaže vyberie odborná porota návrhy, ktoré získajú 1000 eur na realizáciu na festivale Pohoda 2016.

Minulý rok sme ocenili tri diela: labyrint z priehľadnej fólie, „Pohoda Art Labyrinth“, hru na interiér-exteriér „TheDoors“ a uzavretý priestor „Medzipristátie: Vnútorná krajina“. Okrem toho sme udelili aj divokú kartu pre „Bicykel pre performera“ od Petra Kalmusa. Vzniknuté inštalácie budú súčasťou pripravovaného konceptu Visualstage na Pohode, v rámci ktorého budú reinštalované aj najlepšie diela z predchádzajúceho ročníka. Tešíme sa na vaše návrhy – festival Pohoda a o.z ARCHIMERA.

 

Viac informácií a podmienky súťaže nájdete na tomto linku: www.pohodafestival.sk/sk/contest

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Iba 1 lyžica tejto zmesi vo vašej káve dokáže divy
<< predchádzajúci článok
Vo Wiesbadene vrcholia prípravy na filmový festival goEast, aj so SR

Hľadáme spoluautorov festivalu – Public art festival contest 2016 - diskusné fórum čitateľov