Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

22. augusta 2017

Hlasový asistent Bixby je teraz k dispozícii vo viac než 200 krajinách svetaHlasový asistent Bixby, s ktorým je v súčasnosti možné komunikovať v americkej angličtine a kórejčine, je teraz dostupný aj na Slovensku a v Českej republike.Zdieľať
bixby

Spoločnosť Samsung dnes oznámila, že hlasový asistent Bixby je odteraz dostupný vo viac než 200 krajinách a teritóriách po celom svete a milióny spotrebiteľov tak môžu využívať výhody inteligentnejšej interakcie so svojimi telefónmi. Okrem Južnej Kórei a Spojených štátov teraz získavajú spotrebitelia v krajinách celého sveta vrátane Veľkej Británie, Austrálie, Kanady a Južnej Afriky možnosť využívať inteligentné rozhranie telefónu, ktoré im umožní robiť veci rýchlejšie a jednoduchšie. Hlasový asistent bude dostupný v angličtine aj na Slovensku a v Česku.

 

Hlasový asistent Bixby, ktorý aktuálne podporuje americkú angličtinu a kórejčinu1, umožňuje používať inteligentný telefón efektívnejšie a prispôsobiť jeho ovládanie pomocou funkcie Rýchle príkazy. Táto funkcia dovoľuje jednoducho vytvoriť vlastný hlasový príkaz, ktorý sa dá použiť namiesto sekvencie pozostávajúcej z jedného alebo viacerých príkazov. Môžete napríklad použiť príkaz „dobrú noc“, ktorý funguje ako skratka pre zapnutie režimu „nerušiť“, nastavenie budíka na 6:00 a aktivácia nočného režimu zobrazenia.

 

Bixby rozumie aj bežnej reči a je schopný rozoznať, kedy kladiete otázky a kedy zadávate príkazy.  Pokiaľ napríklad zhotovíte fotografiu a potom asistentovi Bixby poviete: „pošli poslednú fotku mame“, Bixby porozumie príkazom, ktoré sa týkajú rôznych aplikácií, a bude taktiež vedieť, akú fotografiu máte namysli a pošle ju vašej matke. Vďaka tomu, že Bixby rozumie prirodzenému jazyku, je ovládanie telefónu jednoduchšie a oveľa intuitívnejšie. Vďaka interaktívnej technológii strojového učenia pomocou neurónových sietí sa Bixby bude postupom času zdokonaľovať, pretože sa naučí rozpoznávať vaše osobné preferencie a spôsob reči.

 

Hlasový asistent Bixby je jedinečný v tom, že ide o inteligentné rozhranie, nie len o samostatnú aplikáciu. Akonáhle je do ktorejkoľvek aplikácie pridaná podpora Bixby, je možné prostredníctvom Bixby vykonať prakticky akúkoľvek operáciu, ktorú je v danej aplikácii možné vykonať pomocou ovládania hlasom, dotykom alebo textom.

Hlasový asistent Bixby

Hlasový asistent Bixby je integrovaný priamo do nastavenia telefónu, kde môžete meniť vlastnosti telefónu, napr. nastavenie časového limitu obrazovky alebo zobrazovanie všetkých oznámení tak, aby ste neboli rušený v tom, čo práve robíte.

 

„Milióny zákazníkov po celom svete majú teraz prístup k novému a inteligentnému spôsobu komunikácie so svojím telefónom,“ uviedol Injong Rhee, výkonný viceprezident a vedúci oddelenia výskumu a vývoja, softwaru a služieb divízie Mobile Communications spoločnosti Samsung Electronics. „Rozšírenie schopností hlasového asistenta Bixby je prvým krokom v postupnom zavádzaní jeho funkcií. V budúcnosti bude mať Bixby schopnosť učiť sa, aby mohol ponúknuť inteligentnú a individuálnu interakciu a bezproblémové pripojenie na viacerých zariadeniach.“

Hlasový asistent Bixby

Samsung plánuje pokračovať v sprístupňovaní Bixby aj v ďalších krajinách a v pridávaní podpory ďalších jazykov, zariadení, funkcií a aplikácií tretích strán. Vďaka ďalšiemu obohateniu mobilnej skúsenosti a širšej ponuke riešení môže stále viac užívateľov ľahšie a inštinktívnejšie komunikovať so svojimi zariadeniami a ovládať nainštalované aplikácie a služby.

 

Od dnes si môžu užívatelia telefónov Galaxy S8 a S8+2 aktivovať funkciu hlasového asistenta Bixby stlačením tlačidla Bixby a pridať sa tak k tým, ktorí už túto funkciu používajú. Na telefónoch Galaxy S8 a Galaxy S8+ si teraz Bixby aktivujete tak, že stlačíte špeciálne tlačidlo, alebo jednoducho poviete „Hi, Bixby“.

1 Hlasový asistent dokáže rozpoznať americkú angličtinu a kórejčinu. Nedokáže však rozpoznať všetky akcenty, dialekty a výrazy. Rozsah služby sa môže líšiť podľa krajiny alebo operátora. Porozumenie prirodzenému jazyku umožňuje hlasovému asistentovi Bixby neustále zlepšovať schopnosť interpretácie regionálnych dialektov. Vzhľadom na to, že Bixby sa učí rýchlejšie príkazy, ktoré sa používajú častejšie, môže trvať dlhšie, pokým sa naučí úplne rozpoznávať regionálne dialekty, ktoré sa používajú menej často.

 

2 Bixby je v súčasnej dobe k dispozícii na vybraných zariadeniach vrátane Galaxy S8 a S8+.

 

3 Dostupnosť služby je v rôznych krajinách odlišná. To platí aj pre nezávislých partnerov.  


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Samsung predstavil nový prenosný SSD disk T5 - Najnovšiu evolúciu v rýchlom a spoľahlivom ukladaní dát (15. 8. 2017)
 Video: Samsung predstavil nove vlajkove lode Galaxy S8 a Galaxy S8+ pozrite si fotky a ceny (29. 3. 2017)
 Samsung Gear 360 mení spôsob zachytávania a zdieľania (22. 2. 2016)
 Samsung odhalil novú generáciu smartfónov Galaxy S7 a Galaxy S7 edge (21. 2. 2016)
 Nová generácia kovových smartfónov Samsung Galaxy A3 a A5 ponúkne špičkový fotoaparát a funkcie prémiových modelov (28. 1. 2016)
 Samsung GALAXY Xcover 3: partner do práce aj nepohody (13. 5. 2015)
 Video: Samsung GALAXY S6 a GALAXY S6 edge definujú nový štandard v oblasti mobilných zariadení (1. 3. 2015)
 Samsung NX500: Prvotriedne vlastnosti profesionálnej NX1 v kompaktnom tele (6. 2. 2015)
 Video: Inteligentné hodinky Samsung Gear S pre aktívny život sú už od zajtra v predaji (14. 11. 2014)
 Video: Samsung začína novú éru fotenia s fotoaparátom Samsung NX1 (23. 9. 2014)nasledujúci článok >>
Recenzia: Spievajúci dom S. Daubnerovej napísaný priamo pre Činohru SND núti diváka uvažovať
<< predchádzajúci článok
Toto sú najpočúvanejšie rádiá na Slovensku

Hlasový asistent Bixby je teraz k dispozícii vo viac než 200 krajinách sveta - diskusné fórum čitateľov