26. júla 2016

Hlavná časť plážového volejbalu v Klagenfurte bez Sloveniek

Z troch slovenských dvojíc v plážovom volejbale sa cez kvalifikáciu na turnaji Svetovej série FIVB kategórie Majors v rakúskom Klagenfurte neprebojoval do hlavnej ...

Ilustračné foto Foto: TASR/Martin Baumann
Klagenfurt 26. júna (TASR) - Z troch slovenských dvojíc v plážovom volejbale sa cez kvalifikáciu na turnaji Svetovej série FIVB kategórie Majors v rakúskom Klagenfurte neprebojoval do hlavnej súťaže ani jeden tím.

V 2. kole kvalifikácie vypadli Dominika Nestarcová s Ľubicou Šipošovou, už v prvom kole kvalifikácie skončili svoje účinkovanie v "mekke" plážového volejbalu Natália Dubovcová s Ninou Herelovou a Tina Turnerová s Andreou Bojňanskou.

Nestarcová so Šipošovou zdolali českú dvojicu Karolína Reháčková a Magdaléna Dostálová 2:0 (18, 19), ale v druhom kvalifikačnom kole prehrali s ďalším českým párom Kristýna Kolocová a Michala Kvapilová v dvoch setoch (-15, -11).

Cez 1. kolo kvalifikácie sa nedostali Dubovcová s Herelovou. V oboch setoch s Taliankami Rebeccou Diane Perryovou a Laurou Giombiniovou mali na úvod značný náskok, ale ani jeden nedotiahli do konca a prehrali 0:2 (-20, -17). S turnajom sa po hladkej prehre 0:2 (-13, -9) s Holanďankami Rimke Braakmanovou a Jolien Sinnemaovou rozlúčili aj Turnerová s Bojňanskou.