Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra    Pohoda festival

10. júla 2016

Hlavný program Pohody vyvrcholil tancovačkou na vystúpení ProdigyIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR - Radovan Stoklasa
 
Trenčín 10. júla (TASR) – Hlavný program jubilejného 20. ročníka multižánrového festivalu Pohoda 2016 vyvrcholil v noci na nedeľu na hlavnom pódiu vystúpením anglických Prodigy. Sobotňajší večer sa však niesol aj v znamení ich krajana Eddieho Stevensa. Popredný producent si najprv zahral v sprievodnej formácii excentrickej divy Roisin Murphy a o poldruha hodiny neskôr už "zarezával" u svojej družky, slovenskej speváčky Jany Kirschner.


Trenčiansky festival mal tento rok pozoruhodnú koncepciu. Vo štvrtok toho veľa neodznelo, ale britská muzikantka PJ Harvey priniesla na letisko najvyššiu kvalitu a umeleckú profesionalitu. Jej vystúpenie sa bezpochyby zaradilo medzi skvosty slovenskej festivalovej histórie. V piatok sa k slovu najprv dostali prevažne menej náročné projekty a následne naopak - hedlajneri večera, islandskí Sigur Ros väčšine účastníkom zamotali hlavy. Hymnické a niekedy až príliš ťaživé party osviežila bohatá scénickosť ich programu. Pred polnocou však divákov opäť najviac pobavil veselší, aj keď trochu stereotypný elektro-swing rakúskych Parov Stelar.

Tanečné rytmy a elektronické vibrácie boli v centre pozornosti prevažne mladého publika aj v sobotu, ktorá priniesla viacero "konfliktov záujmu". Dilemy hudobne silného dňa niektorí návštevníci riešili už podvečer, keď na dve rôzne tribúny ale naraz vystúpili Saténové ruky a Midi Lidi - nezvyčajné formácie slovenského a českého undergroundu.

Jana Kirschner poukázala na "boj s veľkými menami" na začiatku svojho vystúpenia, keď z diaľky dunel elektronický "metal" kultových Prodigy. Slovenské hudobníčka ponúkla viac umeleckého výrazu a citu, aj keď jej produkcia nevyhovuje každému uchu. "Zlí chlapci" z Prodigy poskytli masám zase pomerne jednoduchú zábavu. Hoci ich produkcia nie je príliš o spievaní, naživo utlmili aj niektoré výraznejšie melodické či textové úseky a do popredia išla niekedy až represívna komunikácia smerom k publiku. To sa náramne bavilo už pri úvodnej hitovici "Breathe", prekvapujúco menej vynikol ináč pôsobivý kus "Poison" a strhujúce tak okrem samozrejmosti "Smack My Bitch Up" boli najmä najstaršie "zázraky" kapely, teda skladby "Voodoo People" a "Out of Space." Polhodinu po polnoci sa na jubilejnej Pohode skončila veľká tancovačka.
 

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Pohoda 2016 Obrazom: Piatková Pohoda patrila Sigur Rós i Parov Stelar (9. 7. 2016)
 Obrazom: Prvý deň Pohody 2016 priniesol hviezdy, nasledujú ďalšie (8. 7. 2016)
 Jubilejnú Pohodu otvorili Bratislava Hot Serenaders a Milan Lasica (8. 7. 2016)
 Začína sa Pohoda, ponúkne viac ako 100 hudobných vystúpení (7. 7. 2016)
 Na Pohode sa predstavia aj výtvarníci na Visual Stage (4. 7. 2016)
 Festival Pohoda 2016 poteší aj milovníkov literatúry. V predaji ostáva posledných 1000 permanentiek. (28. 6. 2016)
 Pohoda 2016: Novinky Pohody 2016 - najviac služieb na kilometer štvorcový (21. 6. 2016)
 Pohoda 2016: Vlakom je to pohoda (16. 6. 2016)
 Red Bull Music Academy stage po prvýkrát na Pohode 2016 (7. 6. 2016)
 Deti na Pohode 2016 (1. 6. 2016)nasledujúci článok >>
B. Kovačovičová-Puškárová s láskou chránila naše kultúrne dedičstvo
<< predchádzajúci článok
Marcela Prousta preslávil román Hľadanie strateného času

Hlavný program Pohody vyvrcholil tancovačkou na vystúpení Prodigy - diskusné fórum čitateľov