21. decembra 2014

Hoffenheim oslávil najvyššie ligové víťazstvo vo svojej histórii

Futbalista Herthy Berlín Slovák Peter Pekarík

Futbalista Herthy Berlín Slovák Peter Pekarík Foto: TASR/AP
Berlín 21. decembra (TASR) - Nemecký futbalový klub TSG 1899 Hoffenheim oslávil v nedeľu najvyššie ligové víťazstvo vo svojej histórii, keď jeho hráči triumfovali v stretnutí 17. kola Bundesligy na ihrisku Herthy Berlín 5:0.

Tragickou postavou duelu bol reprezentant USA John-Anthony Brooks, ktorý najprv poslal roh Kevina Vollanda za chrbát vlastného brankára a o dve minúty neskôr zapríčinil pokutový kop, ktorý Sejad Salihovič bezpečne premenil. V drese domácich odohral 72 minút slovenský kapitán Peter Pekarík.

Hoffenheim poskočil po nedeli na siedmu priečku tabuľky, trinástu Herthu delí od čiary zostupu jediný bod.

Bundesliga - 17. kolo:

Hertha Berlín - 1899 Hoffenheim 0:5 (0:3)
Góly: 26. a 39. Salihovič (oba z 11 m), 23. Brooks (vlastný), 74. Schipplock, 84. Rudy, 39.604 divákov.