03. decembra 2006

HOKEJ: Extraliga - 30. kolo - nedeľa - súhrn

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 30. kola hokejovej extraligy

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 30. kola slovenskej hokejovej extraligy 2006/2007:

MHC Martin - HKm Zvolen 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)
Góly: 24. Gašpar (Škvaridlo), 39. Igor Majeský (Klouda), 39. Kubenko (Gašpar, Škvaridlo), 51. F. Turek (Cibuľa)
vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše: Podstavek (Martin) 10 min za napadnutie zozadu, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország - Mášik, Mihajlo, 3360 divákov
Martin: Ševela (41. Dzubina) - J. Polák, Klepáč, Škuta, Hriňa, Vantroba, I. Ďatelinka, Stančok, Šimka - Török, Beran, Trokan - Podstavek, Koložváry, Važan - Markovič, Špirko, Troliga - Drábek, Kuric, P. Tabaček
Zvolen: Šimonovič - Babka, Štork, Priechodský, Gunko, Ščibran, Velebný, Cebák - Cibuľa, F. Turek, Krayzel - J. Kopecký, Klouda, Igor Majeský - Kubenko, Gašpar, Škvaridlo - J. Čierny, L. Jurík, T. Jaško
Pred zápasom dostali mikulášske darčeky deti z detského domova v Necpaloch, v samotnom stretnutí však rozdeľovali mikulášsku nádielku hostia. Zvolen vyhral preto, lebo bol v koncovke pohotovejší, v obrane pozornejší a celkovo jeho hra zniesla náročnejšie kritériá. Hostia strelili aj dôležitý úvodný gól, ktorý im ešte viac posilnil sebadôveru. Vedúci úspech v 24. min pripísali Gašparovi, ktorého gólovú strelu usmernila do bránky korčuľa obrancu Ďatelinku - 0:1. Domáci verili vo zvrat len do kľúčovej 39. minúty, keď Martin inkasoval dva zlepené góly za 14 sekúnd. Najskôr Majeský zužitkoval svoj rýchly brejk na druhý zvolenský gól a následne Kubenko upravil na 0:3. Do III. tretiny nastúpil namiesto Ševelu náhradný brankár Dzubina. Domáci sa síce snažili vrátiť do zápasu, ale zázraky sa nediali, lebo zvolenský tím nepoľavil v tempe. Naopak v 51. min Turek strelou švihom spoza hráča dal výsledku konečnú podobu.
Hlasy:
Ladislav Spišiak (tréner Martina): "Zvolen hral veľmi dobre, dve tretiny nás k ničomu nepustil. Dnes sme vôbec nemali svoj deň, nevedeli sme dať gól. Našej hre chýbal moment prekvapenia, presnejšia streľba i jednoduchá rozohrávka. Mrzí ma, že niektorým hráčom akoby chýbalo srdce. Na druhej strane sa nám teraz hrá oveľa ťažšie ako na začiatku, lebo mužstvá si už na nás dávajú veľký pozor."
Ladislav Svozil (tréner Zvolena): "Domácich sme nepustili do tlaku. Veľmi nám pomohol úvodný šťastný gól po tečovanej strele. O výsledku rozhodli dva naše góly v závere druhej tretiny. Celkovo sme hrali rozumne a jednoducho. S výsledkom i s výkonom som spokojný. V mužstve je dobrá partia, ked nezaberie jedna formácia, zaberie druhá."

HC Košice - Slovan Bratislava 6:2 (1:0, 2:1, 3:1)
Góly: 17. Javín (Juraj Faith, Špilár), 27. Juraj Faith (Bartoš, Jendek), 36. Kmiť (Dravecký, Lažo), 44. Dravecký (Jendek, Kmiť), 49. Dravecký, 52. Kall (Juraj Faith, Bartoš) - 25. Uram (Ľ. Hurtaj), 43. Kuľha (Srdínko, Uram)
vylúčení 7:8 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Bulanov (Rus.) - Gajan a Grečko (obaja SR),
8340 divákov (vypredané)
Košice: Lipovský - Kall, Špelda, I. Droppa, Jendek, M. Šterbák, Javín, Varga - Šimurda, Lipiansky, Kontšek - Lažo, Kmiť, Dravecký - Špilár, Juraj Faith, Bartoš - Jenčík, Pleva, K. Kováč
Slovan: J. Chovan (49. Hovi) - Devečka, Srdínko, Pavlas, Huba, Kolba, Sersen - J. Sýkora, Vorel, Uram - Pištek, Ľ. Hurtaj, Kuľha - Pašek, Tvrdoň, Kukumberg - Baček, Gráčik
Výborná kulisa a výborný hokej, do posledného miesta zaplnený košický štadion si pri súboji druhého s prvým prišiel na svoje. Košičanov mohol uzemniť už v 18. sekunde Uram. Potom ako ho fauloval Kall, nariadil ruský rozhodca Bulanov trestné strieľanie, ale Urama brankár Košíc Lipovský vychytal. Domáci tím bol v útoku aktívny od začiatku a Chovan musel čeliť strelám Laža, nájazdu Šimurdu a výborným príležitostiam Kmiťa s Faithom. Do nájazdu sa v 10 min dostal Kmiť, ale brankách belasých stihol puk zastaviť na bránkovej čiare. Vytiahol sa aj Lipovský po strele Hurtaja. Po konzultácií s videorozhodcom neuznal Bulanov v 17. min gól Košíc, ale potom si Hurtaj odsedel na trestnej lavici len 11 sekund, lebo delovka Javína skončila v bránke hostí - 1:0. Hneď v úvode druhej tretiny Lažo bekhendom minul súperovu bránku, ale v 25. min mieril Uram presne do vinkľa po vynikajúcej prihrávke Hurtaja - 1:1. Slovan mohol dokonca viesť, ale Tvrdoň zblízka neprekonal Lipovského. Košice sa dočkali druhého gólu v oslabení, Bartoš potiahol akciu a Faith ju len pohotovo dokončil. Na 3:1 zvýšil Kmiť, keď puk letel po osi Lažo, Dravecký, Kmiť. Slovan mal aj šťastie po Kontšekovej strele v 38. min. Pri vylúčení Laža v 43. min dali hostia kontaktný gól zásluhou Kuľhu, ale svoj tím rýchlo upokojil Dravecký, ktorý v 44. min trafil parádne - 4:2. V 49. min ten istý hráč po piaty raz prekonal Chovana, ktorého následne nahradil v bránke Hovi. Ten si však dlho neudržal čisté konto, lebo v 52. min Steel Aréna burácala po tom ako sa presadil obranca Kall - 6:2. V závere sa hralo prakticky len na jednu bránku a Hovi musel čeliť spŕške košických striel.
Hlasy:
Ján Šterbák (tréner Košíc): "Zápas sa pre nás nevyvíjal priaznivo. Ale boli sme aktívni, hrali útočne rovnako ako súper. Dôležitý moment bol náš gól v oslabení na 2:1, ale zďaleka nebolo ešte rozhodnuté. Hokej to bol pekný, úžasný, takáto atmosféra a zápas divákov poteší."
Róbert Pukalovič (asistent trénera Slovana): "Mali sme to veľmi dobre rozohraté. Ešte som nezažil, aby malo mužstvo už v osemnástej sekunde k dizpozícií trestné strieľanie. Potom prišli ešte dve veľké šance. Dôležitý bol gól, ktorý sme dostali pri našej presilovke. Niektorí hráči asi potrebovali takýto výprask, lebo produkovali profesorský hokej."

HK 36 Skalica - MHk 32 LI-PA Liptovský Mikuláš 7:3 (2:0, 3:2, 2:1)
Góly: 13. K. Sloboda (Liščák), 20. Kocák (Liščák, R. Školiak), 28. R. Školiak (Liščák, K. Sloboda), 28. M. Zajac (Jozef Liška), 29. Hollý (Šille), 48. M. Zajac (Jozef Liška), 54. Liščák (R. Školiak, T. Višňovský) - 25. Fatyka (M. Školiak, Kövér), 40. Michel Miklík (M. Grman), 42. Michel Miklík (R. Sloboda, Fatyka)
Vylúčení: 10:14 na 2 min, navyše: K. Sloboda 5+DKZ za faul kolenom, Kocák 5+DKZ za pichnutie - M. Školiak 10 min za napadnutie zozadu, M. Droppa 5+DKZ za krošček, presilovky: 6:3, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Mihálik - Horínek, Židek, 3100 divákov
Skalica: Hamerlík - M. Ivičič, Gula, Šille, K. Sloboda, M. Zajac, Flamík - T. Višňovský, Hollý, Šátek - Kocák, R. Školiak, Liščák - Horský, Jozef Liška, Vaško - Hrnčirík, M. Malík, F. Novák
L. Mikuláš: Falter (29. Palko) - M. Droppa, Rúfus, R. Sloboda, Fatyka, M. Grman, M. Školiak, Tomaška, J. Kokavec - Lopuski, Holečko, Kövér - Hovorka, Trochta, Michel Miklík - Richard Huna, Róbert Huna, Pohanka - Milec, Bartík, F. Zúbek
V Skalici sa predčasne rozdávali mikulášske darčeky, keď domáci súperovi nadelili nádielku v podobe siedmich gólov. Už v prvej tretine išli Skaličania do dvojgólového vedenia, keď v 12. min ich streleckú chuť potvrdil obranca Sloboda, ktorý delovkou od modrej nedal Falterovi šancu - 1:0. V 20. min si hostia dali vlastný gól, ktorý rozhodcovia pripísali Kocákovi. V II. tretine zapli hráči Liptovského Mikuláša na vyššie obrátky a strelili dva góly z hokejok Fatyku a Miklíka, domáci však kontrovali až tromi presnými zásahmi - R. Školiaka, M. Zajaca a Hollého. Pre posledne menovaného to bol premiérový zásah v najvyššej súťaži. Druhá tretina bol poznačená aj množstvom vylúčení na oboch stranách. V 42. min hostia znížili Miklíkom, strelou z ľavého kruhu. V 48. min však svojim druhým gólom zvýšil obranca Martin Zajac medzi betóny streidajúceho Palka na 6:3. Skóre stretnutia uzavrel v 54. min Liščák po ideálnej prihrávke Reného Školiaka.
Hlasy:
Peter Oremus (tréner Skalice): "Vedeli sme, že tento zápas je pre nás veľmi dôležitý. Dobre sme sa na nich pripravili, keď sme sa cheli Mikulášanom priblížiť, tak sme museli vyhrať. Zvládli sme to a som rád. Hokej je agresívny a tvrdý šport, ale žiadne zákernosti dnes neboli. Mrzí ma, že sme nemohli vyťažiť všetkých hráčov v zápase rovnako, lebo bolo priveľa vylúčení.
Milan Jančuška (tréner Lipt. Mikuláša): "Zápas sa ani hodnotiť nedá, lebo toľko vylúčených hráčov v jednom stretnutí som ešte vo svojej kariére nazažil. Dôležitý moment prišiel po našom kontaktnom góle na 2:1. Mali sme šancu na vyrovnanie, ale potom začala séria oslabení, ktorá trvala až do konca zápasu. Je mi smutno z toho, že takýmto spôsobom sa duel zvrhol, lebo vôbec nebol taký tvrdý, aby bolo toľko vylúčených hráčov."

MsHK Žilina - HK Aquacity ŠKP Poprad 3:4 po sam. nájazdoch (1:1, 0:1, 2:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 20. Gálik (Straka, Zlocha), 43. Krajči (Straka), 46. Hreus (Dlouhý, Gálik) - 11. A. Kroták (Pavličko), 37. Jasovský (Bambúch, V. Vlk), 48. Fabian (A. Kroták, Pavličko), rozhodujúci sam. nájazd premenil Halaj
Vylúčení: 7:7 na 2 min, navyše: Tománek (Žilina) 10 min za napadnutie zozadu, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Gašparík, J. Višňovský, 1340 divákov
Žilina: M. Laco - Kusovský, Dlouhý, T. Slovák, Saviels, J. Turoň, P. Frühauf, Halász, M. Kivoň - Hvila, Hreus, Gálik - Hanzal, Straka, Krajči - Opatovský, Tománek, Zlocha - Oravec, Bulík, Lelkeš
Poprad: Hurajt - V. Vlk, Bambúch, Michal Segľa, Fabian, Valečko, Kasík, Kumstát, Jerofejevs - Jasovský, Halaj, Jabrocký - Škovira, A. Kroták, Pavličko - Mašlonka, Štolc, Piatak - Martin Segľa, Jarolín, Kubus
Úvod zápasu domácim Žilinčanom príliš nevyšiel, už po dvoch minútach museli čeliť presilovej hre troch proti piatim, ale ubránili sa. Potom mali obidve mužstvá viackrát výhodu početnej prevahy, ale ani jedno z nich ju nevyužilo. V 9. min Popradčania založili rýchly útok, ktorý korunoval úvodným gólom kapitán Kroták - 0:1. Domácim sa podarilo vyrovnať v záverečnej sekunde prvého dejstva, keď po naskočení Straku z trestnej lavice, založili rýchly protiútok. Zlocha síce ešte nedal, ale Gálik prekonal Hurajta - 1:1. V prvej polovici druhej tretiny sa hral len priemerný hokej. Za zmienku stoja iba dve strely domácich Gálika a Turoňa, ale tie zostali bez gólového efektu. V 35. min mali Popradčania výhodu piatich proti trom. Prvú presilovku síce nevyužili, ale druhú pri hre piatich proti štyrom vsietil Jasovský ich vedúci gól. V záverečnej tretine sedel na lavici trestaných hosťujúci Bambúch, no keď sa vrátil na ľad, domáci Krajči vyrovnal na 2:2. V 46. min Žilinčania rozohrali peknú gólovú akciu. Kapitán Hreus ich prvýkrát dostal do vedenia - 3:2. Podobnú akciu onedlho zopakovali aj hostia a Fabian vyrovnal na 3:3. V záverečných minutách chceli oba tímy nakloniť misky váh na svoju stranu, ale ani jednému z nich sa to nepodarilo. Nasledovalo predĺženie, v ktorom sa stav stretnutia nezmenil, a tak rozhodovali samostatné nájazdy. Domáci v nich dali dva góly, hostia o jeden viac. Rozhodujúci úspešný zásah padol z hokejky Halaja.
Hlasy:
Dušan Gregor (tréner Žiliny): "Videli sme dobré extraligové stretnutie, žiaľ pre nás s nešťastným koncom. Lepí sa na nás smola, keď mnohé zápasy sa rozhodujú v náš neprospech až v predĺžení. Myslím si, že keď dosiahneme v tomto smere číslo 7, tak sa šťastie obráti aj na našu stranu. V dnešnom zápase sme neurobili veľa chýb, len niektoré menšie, ale tie rozhodli. Tím bojoval, ukázal, že má vzostupnú tendenciu, ale chýbajú nám body. Verím, že sa to pretrhne."
František Hossa (tréner Popradu): "Myslím si, že nasadením a tempom to bolo solídne extraligové stretnutie. My sme ho zvládli celkom dobre, dostali sme sa do vedenia, ale potom sme v defenzíve urobili chyby a Žilina to trestala. Som rád, že sa nám podarilo vyrovnať. V samostatných nájazdoch je to vabank, ale dnes sa konečne šťastie naklonilo aj na našu stranu."

HK Dynamax-oil Nitra - Dukla Trenčín 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Góly: 32. Ľ. Kolník (J. Kováčik), 53. M. Štefanka (Suur, Vozdecký), 57. Vala (G. Saliji) - 39. Lezo (Barinka, Baláž)
vylúčení 6:12 na 2 min, navyše: J. Kováčik 5+10+DKZ za bitku a nešportové správanie - Melichárek 5+DKZ za bitku, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - Tvrdoň, Goga, 3429 divákov
Nitra: Lakosil - J. Kováčik, Švarný, Suur, Petrina, Chromý, Procházka, Filip - Ľ. Kolník, J. Mihálik, Čacho - Vozdecký, M. Štefanka, Kmeč - S. Saliji, Vala, G. Saliji - Damián
Trenčín: V. Kováč - Staněk, Křetinský, Homer, Heš, Volek, Urban - Barinka, Lezo, Nemec - Melichárek, Poljaček, Mikulík - Sivák, Marek Haščák, Baláž - Sykorčin
Prvý sa do streleckej pozície dostal domáci Mihálik, v 4 min spomedzi kruhov trafil priamo do brankára Trenčína Kováča. O päť minút mali možnosť skórovať hostia, no po tvrdej strele Melichárka nedokázal Poljaček doklepnúť puk za Lakosila. Rovnako pochodil Sivák v 18. min, keď sa puk dokotúľal pred Lakosila spoza bránky, no trenčiansky útočník netrafil jej odkrytú časť. Krátko nato pohrozili Nitrania na opačnej strane, no po sérií striel sa skóre nezmenilo. V 23. min sa blysol domáci brankár, keď zlikvidoval šancu Leza pri presilovke. Na opačnej strane v 30. min úspešne vyriešil nájazd Štefanku s Kmečom gólman Trenčína. Onedlho padol prvý gól stretnutia, keď domáci využili presilovku piatich proti trom a po prihrávke Kováčika prestrelil Kováča kanonier Kolník - 1:0. Minútu a pol pred koncom druhej tretiny sa Trenčanom podarilo vyrovnať, keď dvojica Lezo, Barinka uspela pri nájazde na Lakosila a prvý menovaný skóroval - 1:1. V 45. min Mihálik a v 49. Kolník dostali prihrávky do bezprostrednej blízkosti Kováča, no Nitru do vedenia nedostali. To sa však podarilo Štefankovi v 53. min, keď tečoval strelu od modrej čiary za chrbát trenčianskeho brankára. O štyri minúty neskôr už bolo 3:1, keď sa svojim prvým gólom v sezóne prezentoval Vala. Na dvojgólovom víťazstve Nitry nič nezmenila ani záverečná powerplay hostí.
Hlasy:
Marcel Ozimák (asistenta trénera Nitry): "Trenčín prišiel hrať disciplinovaný hokej, najmä v obrane bol veľmi pozorný. My sme sa dostali pod tlak kvôli vylúčeniam, ale napokon sme rozhodli práve v presilovkách a chlapcom patrí za bojovnosť veľká vďaka."
Antonín Stavjaňa (tréner Trenčína): "Nechceli sme Nitru pustiť do streleckých dostihov. Do polovice stretnutia to fungovalo, no v tretej tretine sa nám to už nedarilo. Chlapci však hrali so zaujatím, a tento spôsob by nám mohol pomôcť presadiť sa v ďalších zápasoch."