24hod.sk    Šport    MS v hokeji 2007

09. mája 2006

HOKEJ-MS: A-skupina: Lotyši do osemfinále,Slovinsko o záchranu

Hokejisti domáceho Lotyšska zvíťazili v utorkovom zápase A-skupiny na 70. majstrovstvách sveta v hokeji v Riga Arene nad Slovinskom hladko 5:1 a vybojovalo si postup do osemfinálovej fázy turnaja. Slovinci, ...

RIGA 9. mája (WN/SITA) - Hokejisti domáceho Lotyšska zvíťazili v utorkovom zápase A-skupiny na 70. majstrovstvách sveta v hokeji v Riga Arene nad Slovinskom hladko 5:1 a vybojovalo si postup do osemfinálovej fázy turnaja. Slovinci, ktorí vyhrali prvú tretinu 1:0, budú hrať len v skupine o 13. - 16. miesto o záchranu v elitnej kategórii MS. Po prvej dvadsaťminútovke to s domácim mužstvom nevyzeralo dobre, prehrávalo od 6. min 0:1. Na začiatku II. tretiny však zavelil do útoku vyrovnávajúcim gólom kapitán Semjonovs a potom za poldruha minúty od 28:20 do 29:51 Lotyši otočili skóre presnými zásahmi Cipulisa a Jerofejevsa, ktorý využil presilovku pri vylúčení Muriča. Slovinci sa nezmohli na odpor a v 38. min zvýšil náskok domácich ešte skúsený, už 35-ročný Tambijevs. Aj v záverečnej tretine mali taktovku pevne v rukách lotyšskí hokejisti. V 51. minúte upravil na konečných 5:1 v presilovke piatich proti trom Vasiljevs.

Výsledok:

A-skupina:

Slovinsko - Lotyšsko 1:5 (1:0, 0:4, 0:1)

Góly: 6. Šivic (Žagar) - 25. Semjonovs (Niživijs, Redlihs), 29. Cipulis (Sprukts), 30. Jerofejevs (Tambijevs, Niživijs), 38. Tambijevs (Niživijs), 51. Vasiljevs (Širokovs, Tribuncovs).

Vylúčení: 12:8 na 2 min, presilovky:0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Vinnerborg (Švéd.) - Novák (SR), Ross (USA), 9129 divákov

Slovinsko: Kristan - Sotlar, Kranjc, Ciglenečki, Robar, Vidmar, Goličič, Groznik - M. Rodman, Kopitar, Razingar - Kontrec, Avgustinčič, D. Rodman - Varl, Žagar, Šivic - Hafner, Murič, Hebar - Terlikar

Lotyšsko: Naumovs - Saviels, Rekis, Tribuncovs, Jass, Galvins, Pujacs, Jerofejevs, Astašenko - Sprukts, Cipulis, Pantelejevs - Semjonovs, Niživijs, Tambijevs - Blinovs, Redlihs, Širokovs - Stals, Vasiljevs, Darzins