24hod.sk    Šport    ZOH v Kanade 2010

21. februára 2010

HOKEJ-ZOH: Lotyšsko - Slovensko 0:5 po II. tretine (0:3, 0:2)

Slovenskí hokejoví reprezentanti vyhrávajú po druhej tretine svojho sobotňajšieho záverečného vystúpenia v základnej B-skupine na XXI. zimných olympijských hrách vo Vancouveri nad Lotyšskom presvedčivo 5:0 (3:0, 2:0). Zverenci trénera Jána Filca sú v doterajšom priebehu jednoznačne lepším mužstvom, čo jasne dokumentuje priebežné skóre. Už v 3. min využil presilovú hru Ľubomír Višňovský, v ďalšom priebehu prvej tretiny sa strelecky presadili aj Richard Zedník a Jozef Stümpel. V druhej časti, v ktorej predsa len Lotyši viac ožili a prácu mal už aj slovenský brankár Jaroslav Halák, pridali ďalšie góly SR Marián Hossa a Michal Handzuš. V prvom vystúpení na ZOH 2010 prehrali Slováci v stredu s Českom 1:3, vo štvrtok potom zvíťazili nad Ruskom 2:1 po samostatných nájazdoch.

Výsledok:
B-skupina:
Lotyšsko - Slovensko 0:5 po II. tretine (0:3, 0:2)
Góly: 3. Ľ. Višňovský (Stümpel, Zedník), 10. Zedník (Handzuš, Bartečko), 18. Stümpel (Pálffy), 22. Marián Hossa (Stümpel), 23. Handzuš.
Rozhodujú: Vinnerborg (Švéd.), O´Halloran (Kan.) - Kiča (Ukr.), Murphy (USA)

Lotyšsko: Masalskis - K. Redlihs, Skrastinš, Rekis, Pujacs, Bartulis, Sotnieks - Ankipans, Šprukts, Karšums - Cipulis, Vasiljevs, Niživijs - Darzinš, Daugavinš, M. Redlihs - Berzinš, Meija, Širokovs
Slovensko: Halák - Meszároš, Chára, Ľ. Višňovský, Štrbák, Jurčina, Sekera, od 23. Baranka - Marián Hossa, Demitra, Marcel Hossa - Zedník, Handzuš, Bartečko - Pálffy, Stümpel, Gáborík - Radivojevič, T. Kopecký, Cibák - od 23. Šatan