13. apríla 2007

Hokejisti na MS 18 v úvodnom stretnutí porazili Švédov

Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov zvíťazila v úvodnom stretnutí v základnej B-skupine majstrovstiev sveta tejto vekovej kategórie vo Fínsku, keď zverenci trénera Tibora Daniša zdolali v ...

TAMPERE 13. apríla (WEBNOVINY) - Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov zvíťazila v úvodnom stretnutí v základnej B-skupine majstrovstiev sveta tejto vekovej kategórie vo Fínsku, keď zverenci trénera Tibora Daniša zdolali v Tampere Švédsko 6:3.

Mladí Slováci sa ujali vedenia v 9. min gólom Horvátha z početnej výhody, ale Švédom sa ešte do konca prvej dvadsaťminútovky podarilo vyrovnať zásluhou Bejma. V druhej tretine však slovenské reprezentácia uštedrila súperovi lekciu z efektivity a premieňania presilových hier. Už po 99 sekundách hry zužitkoval dvojnásobnú presilovku Ďaloga a o desať minút neskôr obranca Horváth svojim druhým gól zvýšil náskok Slovenska na rozdiel dvoch gólov - 3:1. Necelé dve minúty pred druhou sirénou už bolo 4:1, keď opäť v početnej výhode skóroval Kytnár. Švédi v 26. sekunde tretej tretiny síce znížili na rozdiel dvoch gólov, ale v 53. min Skaličan Štepan poistil vedenie Slovákov - 5:2. Švédi mali prevahu, hrali vabank, stiahli brankára, ale neuspeli. Päť minút pred koncom tretej tretiny Mišura upravil do prázdnej bránky na 6:2. Súperovi sa podarilo už iba upraviť výsledok na konečných 6:3 pre Slovensko.

B-skupina:

Slovensko "18" - Švédsko "18" 6:3 (1:1, 3:0, 2:2)

Góly: 9. Horváth (Ďaloga, Bezák), 22. Ďaloga (Horváth, Kytnár), 32. Horváth (Bezák, Kytnár), 39. Kytnár (Bezák), 53. Štepan, 56. Mišura (Bezák) - 18. Bejmo (Hjalmarsson), 41. Hedman (Motin, Hjalmarsson), 59. Backlund (Moller)

Výlúčení: 12:12 na 2 min, navyše: Moller (Švéd.) 10 min za narazenie, presilovky: 4:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Proskurov (Biel.) - Mousseaux (USA), Šichanov (Rus.)