19. septembra 2014

Hokejisti Popradu porazili Duklu Trenčín 4:1

Na snímke Branko Radivojevič z Trenčína počas zápasu 4. kola hokejovej Tipsport Extraligy medzi HK Poprad a Dukla Trenčín v Poprade 19. septembra 2014. Foto: TASR/Oliver Ondráš
Poprad 19. septembra (TASR) - Pod Tatrami sa hral od začiatku obojstranne útočný hokej. Do vedenia mohol poslať domácich Paločko, keď tesne minul prázdnu bránku po peknej kombinácii celého tretieho útoku. Vzápätí pohrozili aj hostia, osamotený Mikula trafil ida do Kostúrových betónov. V 14. minúte už Poprad vyhrával. Medzi kruhy sa individuálne pretlačil Štrauch a Konrádovi nedal šancu - 1:0. Vojaci z Trenčína dokázali rýchlo odpovedať. Kombinačnú akciu na jeden dotyk zakončil ponad Kostúrovu lapačku skúsený Radivojevič.

V úvode druhej časti hry boli nebezpečnejší hostia z Trenčína. Veľkú šancu nepremenil mladík Stantien, ale bezmocne ležiaceho brankára Popradu i prázdnu bránku trestuhodne prestrelil. Z následnej presilovky "vojaci" nič nevyťažili. Čo nevyšlo Paločkovi v prvej tretine, vynahradil si v 29. minúte. Po Takáčovej prihrávke za obranu si blafákom položil gólmana a skórovať tak pre neho už nebol problém - 2:1.

Vyššie obrátky

Na snímke Matúš Matis z Popradu (v strede), Patrik Stantien z Trenčina (vpravo) a Jakub Gašparovič z Trenčína (vľavo) počas zápasu 4. kola hokejovej Tipsport Extraligy medzi HK Poprad a Dukla Trenčín v Poprade 19. septembra 2014. Foto: TASR/Oliver Ondráš
Poprad zvyšoval obrátky, prevahu mohol podčiarknuť Sýkora, ale Konrád sa prezentoval pohotovým semaforom. O dva góly domáci Trenčanom odskočili až v 38. minúte, skrytá strela spoza hráča z Matisovej hokejky skončila na prekvapenie všetkých v sieti. "Kamzíci" boli pri chuti a iba pár sekúnd pred odchodom do šatní hosťom priťažil ešte Sýkora.

Do tretieho dejstva vykorčuľovala Dukla s cieľom spraviť niečo s výsledkom. Jej hráčom sa kombinácia nedarila, do zakončenia sa cez pozornú defenzívu Popradu dostávali s veľkými problémami. S pribúdajúcimi minútami na ľade rástla nervozita a s trestami sa roztrhlo vrece. Domáci i hostia si preto vyskúšali rôzne presilovkové formáty, ani jedno z mužstiev ale početnú výhodu využiť nedokázalo. Keď šesť minút pred koncom zápasu pred Konrádom nepochodil ani Gašparovič, hosťom sa už nepodarila ani kozmetická úprava výsledku.

Výsledok:
HK Poprad - Dukla Trenčín 4:1 (1:1, 3:0, 0:0)
14. Štrauch, 29. Paločko (Takáč), 38. Matis (Paukovček, Malina), 40. Sýkora (Bartečko, Boltun) - 16. Radivojevič (Mikula). Rozhodovali: Lauff - Gajan, Smrek, vylúčení: 6:5, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 1250 divákov.

Fotogaléria: HK Poprad - Dukla Trenčín