04. októbra 2015

Hokejsiti Slovana podľahli súperovi Metallurg Magnitogorsk 2:5

Na snímke zľava Václav Nedorost (Slovan) a brankár Michael Garnett (Slovan) v hokejovom zápase KHL medzi HC Slovan Bratislava - Metallurg Magnitogorsk 4. októbra 2015 v Bratislave. Foto: TASR/Andrej Galica
Bratislava 4. októbra (TASR) - Hokejisti Slovana Bratislava zakončili domácu šnúru stretnutí v základenej časti KHL bez bodového zisku. V nedeľňajšom dueli proti Metallurgu Magnitogorsk síce dobehli dvojgólové manko a vyrovnali na 2:2, ale v závere inkasovali až tri góly a favorizovanému súperovi podľahli 2:5. Prehrali už štvrtý duel v rade a keďže v uplynulých desiatich získali dovedna len osem bodov, v tabuľke Západnej konferencie sa prepadli na dvanástu priečku.

Zverencov trénera Miloša Říha čaká teraz tretí trip sezóny, v rámci ktorého nastúpia na štyri stretnutia. V stredu 7. októbra na ľade Salavatu Julajev Ufa (16.00) a o dva dni neskôr v Magnitogorsku (16.00). Následne 11. októbra proti Lade Togliatti (15.00) a náročný týždeň zakončia 13. októbra zápasom proti finalistovi uplynulých bojov o Gagarinov pohár AK Bars Kazaň (18.00).

Slovan Bratislava - Metallurg Magnitogorsk 2:5 (0:1, 0:1, 2:3)
Góly: 45. Bartovič (Surový, Nagy), 50. Tičar (Šťastný, Jeglič) - 16. Platonov (Birjukov), 32. Tereščenko (Filippi, Lee), 56. Filippi (Wolski), 59. Osala (Filippi, Wolski), 60. Timkin (Kaletnik)
Rozhodovali: Belov, Gusev - Zacharenkov, Sazonov, vylúčení: 3:5, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, 8342 divákov

zostavy:

Slovan Bratislava: Garnett - Sersen, Barker, Novák, Starosta, Švarný, Mihálik, Luža – Nagy, Nedorost, Miklík - Bartovič, Surový, Kašpar – Šťastný, Viedenský, Skalický – Puliš, Tičar, Jeglič

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin - Antipin, Birjukov, Lee, Chabarov, Tereščenko, Batyršin, Bereglazov - Zaripov, Kovář, Mozjakin - Wolski, Kaletnik, Kosov - Timkin, Železkov, Osala - Potechin, Filippi, Platonov

Redšie zaplnená Slovnaft aréna sa v úvodných minútach presvedčila o útočnej sile súpera. Garnett musel byť v pozore už po dvadsiatich sekundách, keď Kovář elegantne ponúkol gól Zaripovovi na osi klziska, no jeho príklep skončil len na pravej žŕdke. Hráči Magnitogorska boli výrazne hokejovejší a snažili sa využiť množstvo ponúknutého priestoru v strednom pásme, čo potvrdil aj samostatný prienik obrancu Leeho s neúspešnou koncovkou. Mali však medzery v defenzíve, ktoré mohol v 6. minúte potrestať Puliš, ale Jegličovu skvelú prihrávku spoza bránky do siete neumiestnil. Inak mal Slovan k dispozícii dve presilovky, a hoci v rámci herného prevedenia neboli úplne márne, gólovo zahrmelo na druhej strane. V druhej početnej výhode založil rýchly protiútok Birjukov, od mantinelu posunul puk Platonovovi, ktorý ľahkou bekhendovou strelou z pravého kruhu prekvapil Garnetta - 0:1.

Na snímke zľava Alexej Bereglazov (Metallurg) a brankár Michael Garnett (Slovan) v hokejovom zápase KHL medzi HC Slovan Bratislava - Metallurg Magnitogorsk 4. októbra 2015 v Bratislave. Foto: TASR/Andrej Galica

V druhom dejstve Slovan stiahol rozdiel v hernom prejave medzi oboma mužstvami. Zvýšil pohyb, napádanie v útočnej tretine i početnosť streľby na Košečkina. Ten však odolal bekhendovému zakončeniu Nagya ako aj dobrým strelám Surového s Bartovičom. Po presilovke "belasých" dostali rovnakú výhodu aj hostia a dali domácim lekciu z jednoduchosti. Filippi našiel ideálne na ľavom kruhu Tereščenka a ten z prvej presne namieril puk ponad vyrážačku presúvajúceho sa Garnetta - 0:2. Slovan síce ukázal, že v početnej prevahe má nacvičených niekoľko signálov, ale ani jeden sa nestretol s úspechom.

V úvode tretej tretiny mohol Metallurg zasadiť Slovanu definitívny úder, ale Wolského bekhend z prečíslenia skončil na Garnettovi. Šance domácich na bodový zisk tak stále žili a výrazne sa zvýšili v 45. minúte, keď z Nagyovej bojovnosti vyťažil Surový prihrávku na os klziska, odkiaľ Bartovič z prvej znížil. Výrazne aktívnejších "belasých" síce mohol opäť zraziť na kolená Wolski, ale tentoraz za nevyužité šance pykali hostia. Desať minút pred koncom sa Tičar otočil pri mantineli s pukom a jeho reflexívne nahodenie vďaka cloneniu Šťastného skončilo v sieti. Dokonalý obrat sa však nekonal. Naopak, v 56. minúte nahodil Filippi puk pred bránku a Starosta si ho v snahe ubrániť Wolského nešťastne zrazil do vlastnej siete - 2:3. V závere inkasoval Slovan ešte dvakrát, do prázdnej bránky z hokejky Osalu a následne zbytočne aj od Timkina.

Na snímke zľava Andrej Šťastný (Slovan) a Jan Kovář (Metallurg) v hokejovom zápase KHL medzi HC Slovan Bratislava - Metallurg Magnitogorsk 4. októbra 2015 v Bratislave. Foto: TASR/Andrej Galica

Hlasy po zápase:
Ladislav Nagy, útočník Slovana: "Je to neuveriteľné. Keď to nejde, treba sa aspoň zrážať, bojovať. Ako sme hrali napríklad tretiu tretinu. Sami sme sa do toho dostali a musíme sa z toho jednoducho vyhrabať."

Tomáš Starosta, obranca Slovana: "Každý jeden bod nám bude chýbať. Stále máme pred sebou dosť zápasov, musíme niečo urobiť, aby sme to prelomili. V tretej tretine sme dokázali, že hokej hrať vieme. Opakuje sa to v každom zápase. Prehrávame, ale dotiahneme sa, vyrovnáme a potom sa stane to, čo sa stane. Neviem, čo už viac k tomu dodať."