24hod.sk    Šport    MS 2006 - Futbal

21. júna 2006

Holandsko - Argentína 0:0

V stredajšom stretnutí C-skupiny na majstrovstvách sveta 2006 vo futbale remizovala Argentína na štadióne vo Frankfurte s tímom Holandska 0:0. Nerozhodný výsledok stačil Juhoameričanom na prvenstvo v ...

FRANKFURT 21. júna (WEBNOVINY) - V stredajšom stretnutí C-skupiny na majstrovstvách sveta 2006 vo futbale remizovala Argentína na štadióne vo Frankfurte s tímom Holandska 0:0. Nerozhodný výsledok stačil Juhoameričanom na prvenstvo v skupine, v sobotňajšom osemfinále nastúpia "albiceleste" v Lipsku od 21.00 h proti druhému tímu z D-skupiny - Mexiku. Futbalisti Holandska skončili za Argentínou horším skóre v tabuľke na 2. mieste a v nedeľňajšom osemfinálovom dueli bude v Norimbergu od 21.00 h súperom "oranjes" víťaz D-skupiny Portugalsko.

Pobrežie Slonoviny - Srbsko a Čierna Hora 3:2

Futbalisti Pobrežia Slonoviny vyhrali v stredajšom večernom stretnutí C-skupiny na MS 2006 nad tímom Srbska a Čiernej Hory 3:2 (1:2). Zverenci francúzskeho trénera Henriho Michela pritom po dvadsiatich minútach prehrávali už 0:2. Skóre duelu na mníchovskom štadióne otvoril už v 10. min Nikola Žigič a po ďalšej desaťminútovke zvýšil na dvojgólový rozdiel Saša Ilič. Ešte do prestávky skorigoval stav Aruna Dindane, keď v 37. min premenil opakovaný pokutový kop za ruku Dudiča. V nadstavenom čase prvého polčasu prišli Srbi o vylúčeného Nadja a "sloni" presilovku využili na dokonalý obrat. V 67. min vyrovnal hlavou Dindane a v 85. min po druhej ruke Dudiča v šestnástke sa z jedenástky tentoraz nepomýlil striedajúci Bonaventure Kalou.