07. mája 2012

Hráči Los Angeles porazili vo štvrtom zápase St. Louis 3:1 a St. Louis vypadli

Hokejisti St. Louis Blues prehrali v nedeľňajšom zápase 2. kola play-off zámorskej hokejovej NHL na ľade Los Angeles Kings 1:3 a vypadli z bojov o Stanleyho pohár. „Králi“ jednoznačne ...

brian elliott NEW YORK 7. mája (WEBNOVINY) - Hokejisti St. Louis Blues prehrali v nedeľňajšom zápase 2. kola play-off zámorskej hokejovej NHL na ľade Los Angeles Kings 1:3 a vypadli z bojov o Stanleyho pohár.

„Králi“ jednoznačne vyhrali celú sériu 4:0 na zápasy a postúpili do finále Západnej konferencie.

O triumf domácich sa postaral najmä Dustin Brown, ktorý dvakrát prekonal brankára Blues Briana Elliotta.

Skóre zápasu otvoril už v piatej minúte Jordan Nolan z Los Angeles. Ten využil zmätok v obrane hostí pri rozohrávke a presným zásahom potešil domáce publikum. St. Louis následne vyrovnalo tvrdou strelou Kevina Shattenkirka z 11. minúty duelu.

Los Angeles však chcelo využiť mečbal a pred koncom prvej tretiny poslal Kings do vedenia Dustin Brown. Kapitán domáceho tímu strelou spoza obrancu Pietrangela prekonal brankára Blues Briana Elliotta - 2:1.

Brown bodoval ešte v 59. minúte, kedy gólom do prázdnej bránky spečatil postup LA do finále Západnej konferencie a stanovil konečné skóre zápasu na 3:1.

Za prvú hviezdu zápasu bol vyhlásený brankár Los Angeles Jonathan Quick.

Výsledok:
ZÁPADNÁ KONFERENCIA
Los Angeles - St. Louis 3:1 (2:1, 0:0, 1:0) - stav série: 4:0

VÝCHODNÁ KONFERENCIA New Jersey Devils - Philadelphia Flyers 4:2 (2.2, 1:0, 1:0) - stav série 3:1 Góly: 16. P. Sýkora (Židlický, Zajac), 19. Židlický (Salvador, Kovaľčuk), 38. Zubrus (Henrique, P. Sýkora), 60. Zubrus (Fayne, Brodeur) - 12. Hartnell (Giroux, K. Timonen), 14. Giroux (Talbot)