Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

05. mája 2006

Hrycová a Hrnčiar kandidujú na post riaditeľa aj v druhom koleRiaditeľka Novej scény (NS) Wanda Hrycová a šéf Slovenského komorného divadla Martin Andrej Hrnčiar sa rozhodli, že sa zúčastnia aj na druhom výberovom konaní na post riaditeľa Slovenského ...Zdieľať

BRATISLAVA 5. mája (WN/SITA) - Riaditeľka Novej scény (NS) Wanda Hrycová a šéf Slovenského komorného divadla Martin Andrej Hrnčiar sa rozhodli, že sa zúčastnia aj na druhom výberovom konaní na post riaditeľa Slovenského národného divadla (SND). "Po dôkladnom zvážení som sa rozhodla kandidovať aj v novom konkurze," konštatovala pre agentúru SITA Hrycová. Ako uviedol Hrnčiar, na konkurze sa zúčastní s mierne upraveným projektom. Hrycová a Hrnčiar sa zúčastnili aj na prvom konkurze na šéfa SND, ktorý sa začal ešte počas úradovania bývalého ministra kultúry Františka Tótha. Súčasný šéf rezortu kultúry Rudolf Chmel však toto konanie zastavil a vypísal nový konkurz. Vo štvrtok vymenoval novú komisiu na výber generálneho riaditeľa SND. Výberové konanie bude 19. mája. Záujemcovia o post generálneho riaditeľa môžu prihlášky podať ešte do dnešného dňa - doručiť osobne do podateľne na ministerstve kultúry alebo poslať poštou, pričom rozhodujúci je dnešný dátum na pečiatke.

Členmi výberovej komisie sú prezident Inštitútu pre verejné otázky Martin Bútora, operný spevák, riaditeľ opery ŠD Košice Peter Dvorský, primátor Bratislavy Andrej Ďurkovský, tanečník a choreograf, bývalý riaditeľ baletu ND Praha Vlastimil Harapes, herec a režisér a bývalý riaditeľ činohry SND Martin Huba, hlavný scénograf Veľkého divadla - Národnej opery vo Varšave Boris Kudlička, režisér, šéfredaktor Rádia DEVÍN Silvester Lavrík, filmový režisér Miloslav Luther, riaditeľ agentúry DILIA, bývalý riaditeľ ND Praha Jiří Srstka, herec - zástupca odborov SND Richard Stanke, teatrologička a vedúca katedry divadelnej vedy VŠMU Soňa Šimková, predseda Spolku architektov Štefan Šlachta, scenárista, rektor VŠMU Ondrej Šulaj a režisér Juraj Vaculík, riaditeľ Vaculík Advertising, bývalý riaditeľ divadla Astorka - Korzo 90.

FOTO:SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Frontman Red Hot Chili Peppers sa chce ženiť
<< predchádzajúci článok
S lídrom Lojza sa dnes v slzách lúčilo vyše 300 ľudí