Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

21. januára 2016

Humanitárne organizácie a agentúry OSN požadujú koniec bojov v SýriiViac ako 100 humanitárnych organizácií a agentúr OSN vyzvalo dnes na uzavretie bezpodmienečného prímeria v Sýrii, ktoré by umožnilo dodávky pomoci a zmiernilo utrpenie ...Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR/AP
Londýn 21. januára (TASR) - Viac ako 100 humanitárnych organizácií a agentúr OSN vyzvalo dnes na uzavretie bezpodmienečného prímeria v Sýrii, ktoré by umožnilo dodávky pomoci a zmiernilo utrpenie civilného obyvateľstva.


Pod výzvu sa podpísali viaceré renomované organizácie ako Oxfam, Save the Children či Caritas International a tiež takmer 30 pobočiek Detského fondu OSN (UNICEF), informovala agentúra Reuters.

Signatári tiež apelovali na bojujúce strany v Sýrii, aby neútočili na nemocnice, školy a vodárenskú infraštruktúru a aby ukončili obliehanie všetkých zón obývaných civilistami.

Humanitárne organizácie tiež požiadali ľudí z celého sveta, aby podporili ich výzvu tým, že ju budú zdieľať prostredníctvom internetových sociálnych sietí.

"Vyzývame na činy v mene spoločne zdieľanej ľudskosti ... v záujme miliónov nevinných, ktorí už toľko trpeli a miliónov tých, ktorých životy a budúcnosť visia na vlásku," uvádza sa v texte výzvy.

Podľa údajov OSN zahynulo za takmer päť rokov vojny v Sýrii už najmenej 250.000 ľudí. Približne 6,6 milióna Sýrčanov muselo ujsť zo svojich domovov a uchýliť sa do iných častí krajiny. Ďalších 4,6 milióna našlo útočisko v zahraničí. Na humanitárnu pomoc je podľa OSN celkovo odkázaných 13,5 milióna Sýrčanov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Protest budapeštianskych taxikárov proti Uber sa predčasne skončil
<< predchádzajúci článok
Zhodnocovanie bioodpadov má zvýšiť zamestnanosť

Humanitárne organizácie a agentúry OSN požadujú koniec bojov v Sýrii - diskusné fórum čitateľov