29. novembra 2008

Hurajt v Idre v šprinte siedmy, Halinárová jedenásta

Slovenský reprezentant v biatlone Pavol Hurajt obsadil v sobotňajších rýchlostných pretekoch mužov na 10 km, ktorými sa vo švédskom stredisku Idre začal nový ročník IBU Cup-u (náhrada za doterajší ...

IDRE 29. novembra (WEBNOVINY) - Slovenský reprezentant v biatlone Pavol Hurajt obsadil v sobotňajších rýchlostných pretekoch mužov na 10 km, ktorými sa vo švédskom stredisku Idre začal nový ročník IBU Cup-u (náhrada za doterajší Európsky pohár), siedme miesto. Bezchybne strieľal, v behu však za víťazným Simonom Hallenbarterom zo Švajčiarska zaostal o 44,7 s. Ďalším dvom Slovákom v 121-člennom štartovom poli sa už tak nedarilo. Michal Lepieš obsadil 78. priečku, Martina Otčenáša klasifikovali na 86. pozícii. V pretekoch žien na 7,5 km skončila jediná Slovenka Martina Halinárová jedenásta. Bola jednou z troch pretekárok, ktoré zvládli obe strelecké položky v ľahu i stoji bezchybne a teda nemusela absolvovať ani jeden trestný okruh. Z víťazstva sa tešila Rumunka Eva Tofalviová, Halinárová za ňou zaostala o 1:38,1 min. V nedeľu 1. kolo IBU Cup-u v Idre pokračuje opäť rýchlostnými pretekmi v oboch kategóriách. Pre väčšinu štartujúcich sú tieto preteky generálkou na nový ročník Svetového pohára, ktorý sa začne v stredu 3. decembra v Östersunde. MUŽI - 10 km: 1. Simon Hallenbarter (Švajč.) 26:35,3 min (0 trestných okruhov), 2. Rustam Valjulin (Bielorus.) +8,2 s (1), 3. Hans Martin Gjedrem (Nór.) +20,5 (2), 4. Matthias Simmen (Švajč.) +23,4 (1), 5. Stian Navik (Nór.) +30,6 (2), 6. Rune Brattsveen (Nór.) +36,8 (2), 7. Pavol Hurajt +44,7 (0), ... 78. Michal Lepieš +4:19,6 (2), 86. Martin Otčenáš (všetci SR) +5:04,9 (3) ŽENY - 7,5 km: 1. Eva Tofalviová (Rum.) 22:16,0 (0 trestných okruhov), 2. Natalia Levčenkovová (Mold.) +21,9 s (0), 3. Romy Beerová (Nem.) +45,3 (1), 4. Natalia Sokolovová (Rus.) +1:08,3 (1), 5. Susann Königová (Nem.) +1:11,6 (1), 6. Weronika Nowakowská (Poľ.) +1:13,3 (1), ... 11. Martina Halinárová (SR) +1:38,1 (0) SITA