13. marca 2006

Inter favoritom na postup, Ajax si však verí

Až v utorok večer sa na milánskom štadióne San Siro skompletizuje zostava štvrťfinálistov aktuálnej edície futbalovej Ligy majstrov 2005/2006. Domáci Inter hostí v dohrávanom odvetnom osemfinálovom ...

BRATISLAVA 13. marca (WN/SITA) - Až v utorok večer sa na milánskom štadióne San Siro skompletizuje zostava štvrťfinálistov aktuálnej edície futbalovej Ligy majstrov 2005/2006. Domáci Inter hostí v dohrávanom odvetnom osemfinálovom stretnutí holandský klub Ajax Amsterdam. Taliani majú miernu výhodu, pretože v amsterdamskej Arene remizovali 2:2, hoci po polčase už prehrávali 0:2. Na postupujúceho z tejto dvojice čaká vo štvrťfinále španielsky tím FC Villarreal.

Futbalová história predurčuje postup mierne favorizovaného Interu. Hráči ´nerazzurri´ totiž doma ešte so žiadnym holandským tímom neprehrali, naopak Ajax zo siedmich zápasov na pôde talianskych tímov iba raz remizoval a ďalších šesť duelov prehral. Inter s Ajaxom hrali naposledy spolu v sezóne 2002/03 a v Miláne vyhrali domáci 1:0 vďaka gólu Hernana Crespa.

Zverenci trénera Roberta Manciniho zvíťazili cez víkend v ťažkom zápase nad Sampdoriou zásluhou presného zásahu Brazílčana Adriana a pred záverom sezóny sa dostávajú do hernej pohody. Po mesačnej prestávke už v modro-čiernom drese nastúpil aj argentínsky stredopoliar Juan Sebastian Veron. "V úvodnej pätnásťminútovke sme mali menšie problémy, asi aj preto, lebo Veron sa iba dostával do tempa. Na víťazstvo sme však potrebovali perfektný výkon celého tímu. Teraz už myslíme iba na Ajax. Predpokladám, že to bude ďalší ťažký a otvorený duel. Budeme musieť hrať opäť naplno od začiatku až do posledného hvizdu," uviedol pre internetovú stránku Interu kouč Roberto Mancini. Pre zranenie mu stále chýba obranca Favalli a pre žlté karty zasa nemôže počítať s ďalším členom defenzívy Ivanom Cordobom.

Ajax cez víkend uhral bod v súboji s veľkým rivalom PSV Eindhoven (0:0) aj napriek tomu, že mu pre zranenia chýbajú šiesti hráči - Tomáš Galásek, Zdeněk Grygera, John Heitinga, Wesley Sneijder, Nicolae Mitea a Keneth Vermeer. "Myslím si, že sme najmä v druhom polčase hrali dobrý útočný futbal, no tentoraz nám to tam nepadlo. Všetci sme v podvedomí už mali v hlave duel proti Interu, kde je v stávke oveľa viac," uviedol strelec Ajaxu Klaas Jan Huntelaar, ktorý v súboji s PSV vyšiel naprázdno prvýkrát po piatich zápasoch v rade. Viera v schopnosti svojich mladých zverencov nechýba trénerovi Dannymu Blindovi. "Analyzovali sme si domácu remízu a teraz už vieme, čo treba urobiť, aby sme si mohli zahrať aj proti Villarrealu. Napriek nerozhodnému výsledku v Amsterdame 2:2 šancu na postup do štvrťfinále Ligy majstrov stále máme, v utorok však musíme v Miláne vyhrať," vyjadril sa Blind.

Osemfinále Ligy majstrov - utorok - odveta (výkop o 20.45 h):

Inter Miláno - Ajax Amsterdam - prvý zápas 2:2, rozhoduje Peter Fröjdfelt (Švéd.)