24hod.sk    Šport    Futbal

24. novembra 2005

Inter Miláno - FC Artmedia Bratislava 4:0 (2:0)

Artmedia po prehre 0:4 s Interom stále tretia

Futbalisti Artmedie Bratislava prehrali v zápase 5. kola H-skupiny prestížnej Ligy majstrov na milánskom San Sire s vedúcim tímom tabuľky, miestnym Interom vysoko 0:4. Skóre stretnutia, ktoré priamo v hľadisku pre trest od UEFA sledovala iba 200-členná skupina oficiálnych hostí slovenského majstra, otvoril v 28. minúte portugalský stredopoliar Figo. Ešte do polčasu zvýšil na 2:0 brazílsky útočník Adriano, ten istý hráč v 59. minúte a v 74. minúte čistým hetrikom spečatil stav 4:0.

V druhom súboji tejto skupiny remizovalo Porto s Glasgowom Rangers 1:1. Nerazzurri si tak s 12-timi bodmi zabezpečili postup do osemfinále. O tom, ktoré mužstvo sa kvalifikuje z druhého miesta, rozhodne 6. decembra záverečné 6. kolo. V ňom Artmedia hostí Porto a Rangers privíta Inter. V priebežnom poradí je druhé Rangers so šiestimi bodmi, Artmedia má o bod menej a je tretia, Porto so štyrmi bodmi uzatvára skupinu.

Liga majstrov - H-skupina - 5. kolo:

Góly: 28. Figo, 41., 59., 74. Adriano, ŽK: Petráš (Artmedia). Rozhodovali: Riley - Babski, Devine (všetci Angl.)

Inter: Julio Cesar - J. Zanetti, Cordoba (67. C. Zanetti), Samuel, Wome - Figo (46. Burdisso), Cambiasso, Verón (60. Stankovič), Solari - Adriano, Recoba

Artmedia: ťobej - Petráš, Debnár, J. žurica, Urbánek (79. Staňo) - Vaščák (69. Mikulič), J. Kozák (69. Tchuř), Borbély, Fodrek - Obžera, Halenár

Hostia vybehli na trávnik štadióna Giuseppeho Meazzu bez zraneného útočníka Hartiga, ale s uzdraveným ťobejom v bráne. Od úvodnej minúty dali najavo, že neprišli iba brániť, ale aktívnou hrou si chcú vybojovať dobrý výsledok. Už v 2. minúte zahrával Kozák priamy kop, ale žuricu v dobrej pozícii stiahol za dres Verón. Argentínsky stredopoliar v tomto smere vynikal, do polčasu urobil tri fauly bez inkasovanej žltej karty. Nerazzurri vyslali prvú strelu na ťobejovu bránu až v 10. minúte, no Figo sa ešte iba zastrieľaval. O tri minúty po rohu Recoba sa do lopty oprel Verón, lopta iba tesne minula ľavú žrď. V 19. minúte vysunul Urbánek Vaščáka, ten ideálne prihral do behu Obžerovi, záchrannú brzdu však zatiahol pozorný argentínsky obranca Samuel. V 26. minúte žurica zneškodnil Adrianov pokus, ale o minútu ho Brazílčan obišiel no kapitán Borbély jeho prihrávku Recobovi v poslednej sekunde odkopol do bezpečia. Domáci pridali v útočnej fáze na dôraze a keď Verón kolmicou našiel Figa, ten povedľa padajúceho ťobeja vsietil svoj prvý gól v Lige majstrov v drese svojho tímu zo San Sira. O vyrovnanie sa snažil Borbély, Julio Cezar ale s prehľadom kryl. V 32. minúte čistú šancu Kozáka gólman Interu s námahou zneškodnil. V 41. minúte ale zverenci trénera Roberta Manciniho viedli 2:0, keď Verónov dlhý pas spracoval Adriano, zabehol za Debnára a ťobej proti jeho strele nemal šancu.

Do druhého polčasu poslal Mancini namiesto Figa Burdissa. V 52. minúte prešiel Recoba polovicou Artmedie ako nôž maslom a dal vyniknúť gólmanovi Artmedie. V 59. minúte po pase Veróna si Adriano vymenil loptu s Recobom a zasadil hosťom tretí úder. Weiss potom pristúpil k dvojnásobnému striedaniu, zraneného Vaščáka nahradil Mikulič a namiesto Kozáka prišiel na ihrisko Tchuř. V 74. minúte nový muž na ihrisku Stankovič prihral z pravej strany Adrianovi a ten z 20-tich metrov nikým neatakovaný hetrikom spečatil výhru svojho tímu 4:0. V závere stretnutia sa o čestný gól ešte neúspešne pokúsili Halenár a Fodrek.

Hlasy po stretnutí:

Roberto Mancini, tréner Interu: "Víťazstvo bolo veľmi dôležité z dvoch aspektov: splnili sme postup do osemfinále a teraz sa pred nami otvárajú ďalšie obzory. Verím, že budeme v tomto trende pokračovať, dôležité je i to, že sme si postup vybojovali pred cestou do Glasgowa, kde nás v záverečnom súboji čaká Rangers. Adriano odohral fantastické stretnutie, ukázal, že nestratil svoj čuch na góly. Vždy bol tam, kde bolo treba. Figo otvoril gólový účet, dokázal svoje prednosti náležite využiť, je veľkou postavou nášho tímu."

Alvaro Recoba, útočník Interu: "Dosiahli sme veľmi dôležité víťazstvo. Teraz sa môžeme sústrediť na februárové osemfinále, v poslednom zápase našej skupiny nám už fakticky o nič nepôjde."

Vladimír Weiss, tréner Artmedie Bratislava: "Hráči Interu boli od nás lepší. Figo a Adriano boli dnes na neudržanie a my sme to mali proti nim ťažké. Z tejto prehry sa musíme poučiť a ísť ďalej. ťaká nás ešte doma posledný zápas proti Portu a v ňom sa rozhodne o všetkom."