Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

26. mája 2022

Izraelské sily zabili reportérku televízie úmyselne a pri pokuse o útek, tvrdí PalestínaPalestínska samospráva vo štvrtok oznámila výsledky vyšetrovania smrti reportérkyZdieľať
israel_journalist_killed_77350 355315595fae4608b63c87a66d97c852 676x451 26.5.2022 (Webnoviny.sk) - Palestínska samospráva vo štvrtok oznámila výsledky vyšetrovania smrti reportérky televízie Al-Džazíra Širín abú Aklah, pričom uviedla, že ju dokázateľne a úmyselne zastrelili izraelské sily pri pokuse o útek.


Tieto zistenia odzrkadľovali výsledky predbežného vyšetrovania oznámeného takmer pred dvoma týždňami a boli všeobecne očakávané. Izrael správu pravdepodobne odmietne ako neobjektívnu a nepodloženú.

Známa palestínsko-americká reportérka zahynula 11. mája, keď pokrývala izraelskú raziu v meste Džanín na okupovanom Západnom brehu Jordánu. Palestínski predstavitelia a svedkovia, vrátane novinárov, ktorí boli v tom čase s ňou, tvrdia, že ju zabila izraelská armáda.

Predstavitelia izraelských ozbrojených síl to najprv kategoricky odmietali a tvrdili, že novinárku zabila streľba palestínskych ozbrojencov, neskôr však pripustili, že sa tak mohlo stať aj v dôsledku chyby pri izraelskej streľbe.


Zdroj: Webnoviny.sk - Izraelské sily zabili reportérku televízie úmyselne a pri pokuse o útek, tvrdí Palestína © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ukrajinská generálna prokuratúra dostáva denne 100 až 200 prípadov údajných vojnových zločinov
<< predchádzajúci článok
Odbor kontroly a inšpekcie ministerstva kultúry sa už zaoberá sťažnosťami sólistov Opery SND