Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

15. marca 2010

J. Cameron a J. Landau chcú nakrúcať už len v 3DFilmový producent Jon Landau a režisér James Cameron uvažujú okrem iných projektov aj o pokračovaní kinohitu Avatar (2009). Informovala o tom agentúra Reuters. ...Zdieľať
James Cameron

Foto: SITA, AP
BRATISLAVA 15. marca (WEBNOVINY) - Filmový producent Jon Landau a režisér James Cameron uvažujú okrem iných projektov aj o pokračovaní kinohitu Avatar (2009). Informovala o tom agentúra Reuters. "Hovoríme o pokračovaní Avatara ako aj o malom ľúbostnom príbehu s názvom The Dive a o filme nazvanom Fantastic Voyage," uviedol Landau na konferencii v Tel Avive.

Ďalším projektom dvojice by mohla byť Battle Angel Alita - adaptácia japonského románu, ktorý sa odohráva v budúcnosti a popisuje dobrodružstvá ženského kyborga. Ako Landau dodal, dvojica sa rozhodne, ktorým projektom sa bude zaoberať ako prvým, zhruba o šesť mesiacov. "Vždy sme hovorili, že ak film (Avatar) bude úspešný, urobili by sme Avatar 2, ale musíme nájsť ten správny príbeh. Jim Cameron v minulosti robil pokračovania ... Urobí nejaké len vtedy, ak verí, že bude rovnako dobré ako prvý film," vyjadril sa Landau, ktorého to, že Avatar na Oscaroch nezískal hlavné ceny, nemrzí. Podľa neho totiž Avatar nakrútili tak, aby mu rozumeli masy, nie aby "potešili 6000 členov Akadémie".

Jedna vec je však istá - každý ďalší film podpísaný Landau, Cameron bude v 3D formáte. "Nemyslím si, že ešte niekedy urobíme ďalší 2D film. Prečo by sme robili čiernobiele filmy, ak máme farbu?," vysvetlil a dodal, že podľa neho je budúcnosť filmu v tom, že publikum bude môcť ovplyvňovať dej. "Predstavte si, že pôjdete na ten istý film trikrát a budete mať tri odlišné zážitky, pretože publikum, s ktorým ste, to zoberie iným smerom," uviedol.

Magazín Hollywood Reporter pred niekoľkými dňami pritom informoval, že James Cameron uvažuje o znovuuvedení rozšírenej verzie Avatara do kín koncom leta alebo v jeseni. Šéf spoločnosti Imax Richard Gelfond vtedy uviedol, že Cameron má zhruba 40 minút nepoužitého materiálu. Maximálna dĺžka filmu, ktoré dokážu analógové Imax kiná premietať, je však len 170 minút. Samotný režisér na verejnosti hovoril o 10 až 12 minútach scén, ktoré diváci ešte nevideli, a podľa neho by sa dali použiť v novej verzii Avatara pre kiná alebo na vydanie na DVD.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nazareth a Desmod odohrajú v SR 6 koncertov
<< predchádzajúci článok
Katarína Knechtová sa necíti na druhý album