Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

13. januára 2016

Jaguar Land Rover je najlepším zamestnávateľom v BritániiIlustračná snímkaZdieľať
Ilustračná snímka Foto: TASR/AP
Londýn 13. januára (TASR) - Výrobca luxusných áut Jaguar Land Rover zvíťazil v ankete o najlepšieho zamestnávateľa medzi veľkými korporáciami v Británii. Vyplýva to z prieskumu, ktorý uskutočnila spoločnosť Statista na objednávku agentúry Bloomberg.


Na prieskume sa zúčastnilo 15.000 respondentov z približne 400 firiem v Británii, ktoré zamestnávajú viac ako 500 ľudí, a uskutočnil sa v dňoch od 6. do 26. októbra 2016. Účastníci prieskumu dostali 35 otázok o svojom zamestnávateľovi a podmienkach vo firme.

Z výsledkov prieskumu vyplýva, že automobilka Jaguar Land Rover (JLR), ktorá má len v Británii zhruba 25.000 zamestnancov, je najlepším miestom na prácu. Obsadila totiž prvú priečku.

Na druhom mieste sa umiestnil farmaceutický gigant AstraZeneca a tretí je obchodný dom Harrods.

"V uplynulých piatich rokoch sme vytvorili vyše 20.000 nových pracovných miest (na celom svete) a vo veľkom investujeme do budúcnosti firmy Jaguar Land Rover," vyhlásil Ian Harnett, riaditeľ oddelenia ľudských zdrojov v JLR. Dodal, že firma prijíma nových ľudí a stará sa o ich vývoj, čo jej pomôže zabezpečiť si ďalšie úspechy.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
I. MATOVIČ: Vláda sa snaží zastrašiť učiteľov a odradiť ich
<< predchádzajúci článok
Včelnica Včelí kRaj chce vzdelávať aj pod strechou

Jaguar Land Rover je najlepším zamestnávateľom v Británii - diskusné fórum čitateľov