11. januára 2006

Jančuškovi premiéra nevyšla

41. kolo hokejovej ST Extarligyy

Hokejová ST extraliga pokračovala včera stretnutiami kompletného 41. kola.
Košickí hráči poriadne osladili svojmu bývalému trénerovi Milanovi Jančuškovi jeho premiéru na lavičke Liptovského Mikuláša, keď vyhrali vysoko 7:1. Východniari držali po celý čas opraty zápasu vo svojich rukách a peknými kombinačnými akciami rozkladali obranu Liptákov. Skaličania rozhodli o svojom prekvapujúcom víťazstve na ľade favorizovaného Popradu až v záverečnej tretine. Najvýraznejšie sa o to pričinil výborne hrajúci Jarolín, ktorý trikrát napol sieť domácej bránky. Opatrnému stretnutiu v Trenčíne dominovali brankári. Väčší vzruch spôsobilo iba trestné strieľanie Melichárka v prvej časti hry, ktoré však Rybár vychytal. Jediný gól padol až päť minút pred koncom, keď v presilovke Nemec zasunul puk za chrbát gólmana belasých. Slovan napriek záverečnej presilovke a sedemnásťsekundovej hre bez brankára už nedokázal vyrovnať. V zápase pod Zoborom, poznačenom množstvom vylúčení, sa po záverečnom hvizde radovali domáci, ktorí zdolali Zvolen presvedčivo 4:0. O jediné predĺženie včerajšieho kola sa postaral Žilinčan Gron, ktorý v poslednej minúte zápasu s Martinom vyrovnal na 3:3. Jeho presný zásah nakoniec znamenal deľbu bodov, keďže ďalší gól už diváci nevideli.

(0:0, 0:0, 1:0)

Gól: 55. Nemec (Hriňa). Vylúčení: 10:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Višňovský, Müllner, 4177 divákov.
TRENČÍN: Hála - Ďurčo, Urban, Juraj Liška, P. Mikuš, Mocek, Gábriš, Hriňa - Melichárek, Kóňa, Kútny - V. Nemec, Poljaček, Igor Majeský - Sikorčin, Húževka, Micka - Sivák, Lezo, Zlocha.
SLOVAN: Rybár - Pavlas, Hančák, Jendek, K. Sloboda, R. Sloboda, Kudělka, Wagenhoffer, Ďurák - Kuľha, Jánoš, Junas - R. Školiak, Klouda, Macho - D. Pašek, Just, Pištek - K. Kováč, Prokop, J. Sýkora.

NITRA 4:0 ZVOLEN
(1:0, 1:0, 2:0)

Góly: 9. Švarný (V. Vlk, T. Chrenko), 40. Ľ. Kolník (D. Milo), 47. Ľ. Kolník (Kollár), 49. V. Vlk (B. Majeský, T. Chrenko). Vylúčení: 12:10 na 2 min, navyše: M. Kováčik a Čacho 10 min za nešportové správanie, Mihálik 10 min za narazenie na mantinel - Velebný 10 min za napadnutie zozadu, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jakubec - Krpelec, Valach, 3500 divákov.
NITRA: Lakosil - B. Majeský, Petrina, D. Milo, Hruška, Švarný, V. Vlk - Ľ. Kolník, Kollár, M. Kováčik - Vozdecký, M. Štefanka, Čacho - Kmeč, T. Chrenko, J. Mihálik - Pupák, Musil, S. Saliji.
ZVOLEN: Šimonovič - Babka, Škuta, Bonni, Štork, Priechodský, Velebný - Bartek, Šechný, Weissmann - Cibuľa, Turek, Paciga - Škvaridlo, Gašpar, Hanzal - Mahdalík.

POPRAD 4:6 SKALICA
(1:1, 2:2, 1:3)

Góly: 2. A. Kroták (Škovira, Pavličko), 21. Škovira (M. Turan, Pavličko), 23. Pavličko (A. Kroták), 48. Pavličko (A. Kroták) - 6. T. Višňovský (Jarolín, R. Hartmann), 28. R. Hartmann (Jarolín), 31. Jarolín (M. Ivičič, T. Višňovský), 43. Jarolín (Benák), 55. Vala (Flamík), 60. Jarolín. Vylúčení: 6:10 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Lauff - Halecký, Korba, 1755 divákov.
POPRAD: Kožuch - Michal Segľa, M. Turan, Kumstát, Vorobel, Valečko, Javín, Fabian, Bambúch - Škovira, A. Kroták, Pavličko - Faith, Halaj, Kubenko - P. Segľa, Jasovský, Martin Segľa - Zavacký, Piatak, M. Haščák.
SKALICA: Hamerlík - M. Ivičič, M. Křetinský, V. Benák, Flamík, Komárek, Zajac, Klement, Dostál - T. Višňovský, Jarolín, R. Hartmann - Dornič, Vala, Liščák - Mikúš, R. Sýkora, Grill - M. Krupál, Hrnčirík, Malík.

ŽILINA 3:3 p.p. MARTIN
(1:1, 1:0, 1:2 - 0:0)

Góly: 1. S. Gron (Kontšek), 31. Verčík, 60. S. Gron (I. Droppa, Verčík) - 18. Kuric (P. Tabaček), 46. Török (Beran, G. Saliji), 57. Beran (Cebák). Vylúčení: 10:8, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: R. Jung - Mészáros, Tvrdoň, 1461 divákov.
ŽILINA: Lipovský - Kusovský, Ficenc, I. Droppa, Nádašdi, Senko, Dlouhý, Škorvánek - Opatovský, S. Gron, Kontšek - M. Gálik, Jabrocký, Krajči - Oravec, Hreus, V. Král - Melicherčík, R. Rehák, Verčík.
MARTIN: Ševela - Cebák, P. Klepáč, Kolba, Vantroba, Ratveiský, Chromý - Török, Beran, Važan - Podstavek, Koložváry, G. Saliji - Bulík, M. Chrenko, Beutel - Hanes, Kuric, P. Tabaček.

Košice 7:1 L. MIkuláš
(2:0, 3:0, 2:1)

Góly: 7. P. Podhradský (P. Bartoš, Kmiť), 14. P. Bartoš (Kmiť, Jenčík), 24. Jenčík (P. Bartoš, Horáček), 26. M. Varga (Sabol, M. Slovák), 35. Kmiť, 44. Dravecký (M. Slovák, Kall), 48. Dravecký (M. Slovák, Sabol) - 55. Kopecký (Žemlička, M. Školiak). Vylúčení: 12:8, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Marušin - Gajan, Grečko, 2000 divákov.
KOŠICE: J. Laco - Chmelo, M. Varga, P. Podhradský, Kall, Horáček, P. Frühauf - Jenčík, Kmiť, P. Bartoš - Lažo, Krayzel, Lipiansky - Hvila, Michal Lukáč, Šimurda - Dravecký, Sabol, M. Slovák.
L. MIKULÁŠ: Falter (35. Palko) - P. Lištiak, Rúfus, Fátyka, M. Šterbák, M. Školiak, M. Grman - Misál, Pleva, Kopecký - Žemlička, Šebo, Michel Miklík - Kriška, Róbert Huna, Richard Huna - Marek Hovorka, Trochta, Pohanka.

Hlasy trénerov

Antonín Stavjaňa, Nitra: „Chlapci hrali v pokoji a pohode, napriek tomu, že sa v tlači objavili správy, že si Zvolen v Nitre trúfa. To mojich hráčov vzpružilo a zápas napokon bez problémov dotiahli do víťazného konca.“
Peter Mikula, Zvolen: „Mali sme síce dosť šancí, no na druhej strane nevieme zahrať proti útočnej hre Nitry.“
Milan Staš, asistent Košíc: „Chlapci dobre kombinovali, korčuľovali, dostávali sa do šancí a tie sme dokázali aj premienať. Súper na nedonútil siahnuť na dno síl.“
Milan Jančuška, L. Mikuláš: „Z premiéry na striedačke som veľmi sklamaný. Čaká nás veľa roboty, verím, že už v najbližšom zápase sa predstavíme v inom svetle.“
Milan Hovorka, Trenčín: „V úvodnej a záverečnej tretine sme boli lepším mužstvom a víťazstvo o gól sme si zaslúžili.“
Ján Jaško, Slovan: „Bol to zaujímavý zápas dobrej úrovne so šťastným koncom pre domáce mužstvo. My sme mohli rozhodnúť v druhej tretine, ale nedokázali sme využiť presilové hry.“
Vladimír Klinga, Poprad: „Ľahko sme sa dostávali v zápase do vedenia. Snažili sme sa dať rýchlo ďalšie góly a takto aj vyzeral zápas. Predviedli sme, ako sa dá katastrofálne hrať v defenzíve.“
Pavel Pazourek, Skalice: „Zápas utrpel trochu častým vylučovaním, a tak obe mužstvá nechytili správny herný rytmus. Teším sa z prvého víťazstva pod Tatrami.“
Ján Šterbák, Žilina: „S našou hrou musím prejaviť veľkú nespokojnosť, hráči si musia uvedomiť, že musia byť na inom stupni disciplíny vo všetkých herných činnostiach.“
Rudolf Uličný, Martin: „Naša vôľa po víťazstve bola veľká, no nedokázali sme vedenie udržať. Mali sme šancu uspieť ešte v predĺžení, no nakoniec sme s remízou spokojní.“