Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

22. júna 2022

Jednorazovú pomoc 100 eur dostanú aj ďalšie osoby, ale musia podať písomnú žiadosťJednorazovú pomoc v sume 100 eur dostanú aj osoby, ktoré sa starajú o deti s dlhodobo nepriaznivým zdravotným stavom vo veku od 6 do 18 rokov a nemajú príjem z práce, ani nepoberajú dôchodok. Ide o osoby, za ...Zdieľať
peniaze 100 eur bankovka 676x380 22.6.2022 (Webnoviny.sk) - Jednorazovú pomoc v sume 100 eur dostanú aj osoby, ktoré sa starajú o deti s dlhodobo nepriaznivým zdravotným stavom vo veku od 6 do 18 rokov a nemajú príjem z práce, ani nepoberajú dôchodok. Ide o osoby, za ktoré štát za máj tohto roka platil poistné na dôchodkové poistenie.

Kto ešte dostane jednorazovú 100-eurovú pomoc?


Nárok na takúto finančnú pomoc by malo mať približne 2,3 tisíca osôb. Vyplýva to z nariadenia, ktoré v stredu schválila vláda. O poskytnutie 100-eurovej dotácie budú musieť tieto osoby najneskôr do konca septembra písomne žiadať na úrade práce, sociálnych vecí a rodiny.

„Cieľom návrhu je finančne prispieť na pokrytie zvýšených výdavkov na bývanie, energie, stravu a podobne osobám, ktoré sa starajú o nezaopatrené dieťa s dlhodobo nepriaznivým zdravotným stavom vo veku šesť až osemnásť rokov a nemajú príjem zo zamestnania ani dôchodok, preto za nich štát uhrádza poistné na dôchodkové poistenie," uviedol rezort práce a sociálnych vecí.

Vyplatenie 100-eurového príspevku pre tieto osoby si zo štátneho rozpočtu vyžiada 225,6 tisíca eur.


Zdroj: Webnoviny.sk - Jednorazovú pomoc 100 eur dostanú aj ďalšie osoby, ale musia podať písomnú žiadosť © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hasiči a horskí záchranári budú mať od júla o niečo vyššie platy
<< predchádzajúci článok
Boli ste v autobuse, ktorý havaroval pri Poprade? Polícia žiada, aby ste sa prihlásili