24. apríla 2015

Jurčo asistoval, Halák inkasoval päť gólov a nedochytal zápas

Hráč Washingtonu Evgeny Kuznetsov skóruje do brány Jaroslava Haláka počas tretej tretiny zápasu 23. apríla 2015 Foto: TASR/AP
New York 24. apríla (TASR) - Asistencia slovenského hokejistu Tomáša Jurča nepomohla hráčom Detroitu Red Wings k výhre vo štvrtom zápase štvrťfinále Východnej konferencie NHL. "Červené krídla" prehrali v noci na piatok na domácom ľade s Tampou Bay 2:3 po predĺžení, stav série je vyrovnaný 2:2 na zápasy.

Washington zdolal New York Islanders 5:1 a ujal sa vedenia v sérii 3:2 na zápasy. Slovenský gólman hostí Jaroslav Halák inkasoval z 35 striel päť gólov a v 49. minúte ho v bránke vystriedal jeho český kolega Michal Neuvirth.

Chicago v zostave aj s Marián Hossom prehralo na ľade Nashvillu 2:5, domáci tak znížili stav série na 2:3. Koniec sezóny odvrátil aj Vancouver, ktorý triumfoval nad Calgary 2:1 a v sérii prehráva už len 2:3 na zápasy.