25. januára 2015

Juventus zdolal Chievo, Cesena bodovala naplno po 19 zápasoch

Brankár Chieva Albano Bizzarri a hráč Juventusu Turín Martin Caceres v nedeľňajšom zápase 20. kola talianskej Serie A Juventus Turín - Chievo Verona v Turíne 25. januára 2015 Foto: TASR/AP
Rím 25. januára (TASR) - Futbalisti Juventusu Turín triumfovali v nedeľňajšom dueli 20. kola talianskej Serie A nad tímom Chievo Verona 2:0. O góly obhajcu titulu sa postarali Paul Pogba a Stephan Lichtsteiner. "Stará dáma" si ziskom plného počtu bodov upevnila post lídra tabuľky, pred druhým AS Rím ich má k dobru priebežne osem.

Dôležité víťazstvo si pripísali hráči Ceseny. V nedeľu triumfovali na pôde poslednej Parmy 2:1, pričom všetky tri góly v stretnutí zaznamenali jej hráči. Najskôr v 21. minúte otvoril skóre hosťujúci Nico Pulzetti, po zmene strán v 76. minúte nešťastným vlastným gólom vyrovnal Emmanuel Cascione. Gólovú bodku za stretnutím dal v 89. minúte Alejandro Rodríguez, ktorý rozhodol o troch bodoch pre svoj tím, vôbec prvých po uplynulých 19-tich zápasoch vo všetkých súťažiach. Cesena má na 19. priečke pred Parmou trojbodový náskok.

V nominácii na zápas medzi Sampdoriou Janov a FC Palermo sa v drese domácich ocitol aj slovenský stredopoliar David Ivan. Dianie na trávniku sledoval počas celého duelu z lavičky náhradníkov.