Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

17. septembra 2023

Kanada prispeje viac ako 30 miliónov dolárov pre Ukrajinu, pokryje tak nákup stoviek protilietadlových rakietKanada prispeje 33 miliónov kanadských dolárov do Medzinárodného fondu pre Ukrajinu, ktorý je britskou iniciatívou na poskytovanie vojenskej pomoci Kyjevu. Viac o ...Zdieľať
rakety 676x406 17.9.2023 (SITA.sk) - Kanada prispeje 33 miliónov kanadských dolárov do Medzinárodného fondu pre Ukrajinu, ktorý je britskou iniciatívou na poskytovanie vojenskej pomoci Kyjevu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Oznámil to v nedeľu kanadský minister obrany Bill Blair. Príspevok Kanady pokryje nákup "stoviek protilietadlových rakiet krátkeho a stredného doletu a s nimi súvisiacich systémov pre Ukrajinu, ktoré sú nevyhnutné na ochranu kritickej národnej infraštruktúry," uviedol minister. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Kanadské ministerstvo obrany dodalo, že celková suma kanadskej pomoci Ukrajine od začiatku ruskej invázie je vyššia ako 8 miliárd amerických dolárov. Z toho bolo na vojenskú pomoc určených viac ako 1,8 miliardy amerických dolárov.Zdroj: SITA.sk - Kanada prispeje viac ako 30 miliónov dolárov pre Ukrajinu, pokryje tak nákup stoviek protilietadlových rakiet © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Von der Leyenová sľúbila tvrdé zakročenie proti pašerákom ľudí a návrat migrantov do domovských krajín
<< predchádzajúci článok
Šeliga: Existujú podozrenia, že generálny prokurátor Žilinka koordinoval činnosť tímu Oblúk