18. februára 2018

Kanada zdolala Kórejskú republiku a postúpila do štvrťfinále

Ilustračný záber.

Ilustračný záber. Foto: TASR/AP

Pjongčang 18. februára (TASR) - Hokejisti Kanady zvíťazili v záverečnom zápase v A-skupine nad Kórejskou republikou 4:0. Kanaďania si zásluhou víťazstva zabezpečili priamy postup do štvrťfinále ako najlepší tím z druhého miesta so ziskom 7 bodov.

Jedným z hlavných rozhodcov zápasu bol Slovák Jozef Kubuš.

A-skupina:

Kanada - Kórejská republika 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Góly: 8. Thomas (Genoway, Wolski), 35. O'Dell (Gragnani, Noreau), 44. Lapierre (Roy), 59. Brule (Lee, Roy). Rozhodovali: Kubuš (SR), Stricker - Fluri (obaja Švajč.), Lederer (ČR), vylúčení: 4:4 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0.

zostavy:

Kanada: Poulin - Robinson, Lee, Noreau, Genoway, Goloubef, Gragnani, Elliot - Brule, Roy, Bourque - Thomas, Kelly, Raymond - Wolski, Vey, Howden - Lapierre, O'Dell, Klinkhammer - Kozun

Kórejská republika: Dalton - Young, Won Kim, Don Ku Lee, Regan, Plante, Seo, Oh - Radunske, Sangwook Kim, Kisung Kim - Swift, Cho, Testwuide - Ahn, Jun Lee, Sang-Hoon - Sangwoo Shin, Woossang Park, Wonjung Kim

Kanaďania potvrdzovali úlohu favorita od úvodných minút. Od prvých minút zamestnávali brankára Daltona, ktorý prvýkrát kapituloval v 8. minúte po Thomasovej strele spoza obrancu. Kórejci mali krátko na to možnosť dvoch presiloviek, ale neskórovali. Podobný obraz hry priniesla aj druhá časť. Kanaďania mali opäť navrch a prevahu potvrdili gólom na 2:0 v 35. minúte, keď Daltona prekonal O'Dell. Keď sa v 44. Lapierre prehnal kórejskou obranou a prekonal Daltona, bolo o víťazovi definitívne rozhodnuté. Definitívnu podobu výsledku dal gól Bruleho, ktorý v závere zápasu využil presilovku.