Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

28. apríla 2012

KFC zaplatí milióny dievčatku, ktoré z ich jedla ochrnuloMonika Samaan v KFC zjedla kuraciu rolku, z ktorej dostala salmonelózu, postupne ochrnula a má vážne poškodený mozogZdieľať
Sieť reštaurácií s rýchlym občerstvením Kentucky Fried Chicken (KFC) musí zaplatiť osem miliónov austrálskych dolárov (približne 6,3 milióna eur) dievčatku, ktorému svojím jedlom spôsobila vážne poškodenie mozgu a ochrnutie. Monika Samaan totiž po konzumácii kuracej rolky v jednej z reštaurácií spoločnosti v Sydney pred siedmimi rokmi ochorela na salmonelózu, ktorá viedla až k spomínaných problémom. Príbuzní vtedy sedemročného dievčatka, ktorí si z pokrmu tiež odhryzli, sa našťastie vyliečili.

Právnik rodiny George Vlahakis uviedol, že Samaanovcom sa veľmi uľavilo. "Monikino vážne poškodenie mozgu a invalidita už dosť vyčerpali veľmi obmedzené prostriedky rodiny. Monika je už veľké dievča a zisťujú, že je čoraz ťažšie dvíhať ju a starať sa o jej základné potreby, pričom vychovávajú aj jej mladších súrodencov," vyjadril sa. "Odškodné, ktoré im sudca priznal, je mimoriadne potrebné. KFC bolo až doteraz odhodlané nedať jej ani cent," dodal.

Sieť reštaurácií rozhodnutie súdu označila za "hlboké sklamanie" a chce sa odvolať. Podľa nej neexistujú dôkazy o tom, že ich jedlo skutočne dievčatku ublížilo. "Naozaj súcitíme s Monikou i rodinou Samaanovcov. Tiež však máme povinnosť ochraňovať dobré meno KFC ako poskytovateľa bezpečného, kvalitného jedla," uviedla Sally Glover z vedenia spoločnosti. Sudca Stephen Rothman však tvrdí, že dievčatko ochorelo pre chybu jedného alebo viacerých zamestnancov KFC, ktorí údajne nerešpektovali pravidlá správnej prípravy jedla.

Informácie zverejnila webová stránka www.bbc.com a agentúra AFP.

(SITA)


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zubárka svojmu expriateľovi z pomsty vytrhala všetky zuby
<< predchádzajúci článok
Britský Robinson Crusoe žije 50 rokov na opustenom ostrove

KFC zaplatí milióny dievčatku, ktoré z ich jedla ochrnulo - diskusné fórum čitateľov