27. februára 2015

KHL: Pokovičov Minsk šokoval Jokerit

Na snímke tréner Dinama Minsk Ľubomír Pokovič, archívne foto

Na snímke tréner Dinama Minsk Ľubomír Pokovič, archívne foto Foto: TASR/Pavel Neubauer
Moskva 27. februára (TASR) - Hokejisti Dinama Minsk pod vedením slovenského trénera Ľubomíra Pokoviča vstúpili úspešne do štvrťfinálových bojov play off v Západnej konferencii KHL. Hoci na ľade Jokeritu Helsinki prehrávali ešte v 52. minúte 0:2, dokázali skóre otočiť a zdolať fínsky tím 3:2 gólom Matta Ellisona z 13. minúty predĺženia. V sérii hranej na štyri víťazné duely sa tak ujali vedenia 1:0. Za Dinamo nastúpil aj slovenský obranca Ivan Švarný. Druhý vzájomný súboj sa hrá v sobotu opäť na ľade nováčika prebiehajúceho ročníka.

Ostatní favoriti zvládli svoje úvodné zápasy v play off. Suverénny víťaz základnej časti CSKA Moskva zdolal ďalšieho nováčika HK Soči na domácom ľade 3:0, Petrohrad si poradil s Torpedom Nižnij Novgorod v pomere 6:3 a Dinamo Moskva pokoril vlaňajšieho konferenčného finalistu na Západe Lokomotiv Jaroslavľ 3:1.

1. kolo play off KHL
prvé zápasy štvrťfinále Západnej konferencie

CSKA Moskva - HK Soči 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Góly: 1. Hjalmarsson, 57. Arťuchin, 50. Muršak
/stav série: 1:0/

SKA Petrohrad - Torpedo Nižnij Novgorod 6:3 (3:1, 3:0, 0:2)
Góly: 1. Šipačov, 6. Martensson, 11. Kablukov, 24. Červenka, 24. Ericsson, 40. Dadonov - 20. Immonen, 46. Wolski, 51. Immonen

Dinamo Moskva - Lokomotiv Jaroslavľ 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Góly: 24. Mosaľov, 24. Brjukvin, 49. Gorovikov - 1. Thörnberg

Jokerit Helsinki - Dinamo Minsk 2:3 pp (1:0, 1:0, 0:2 - 0:1)
Góly: 9. A. Ohtamaa, 30. Koukal - 52. Vesce, 59. Linglet, 73. Ellison