27. apríla 2016

Kittel vyhral prvú etapu Okolo Romandie

Stredajšiu prvú etapu 70. ročníka cyklistických pretekov Okolo Romandie vyhral Nemec Marcel Kittel z tímu Etixx-QuickStep. Ten sa presadil v záverečnom špurte, keď na druhé miesto ...

Marcel Kittel Foto: TASR/AP
Moudon 27. apríla (TASR) - Stredajšiu prvú etapu 70. ročníka cyklistických pretekov Okolo Romandie vyhral Nemec Marcel Kittel z tímu Etixx-QuickStep. Ten sa presadil v záverečnom špurte, keď na druhé miesto odsunul Taliana Niccolu Bonifazia (Trek-Segafredo), tretí finišoval domáci Švajčiar Michael Albasini (Orica-GreenEdge).

Lídrom po utorňajšom prológu a stredajšej úvodnej etape je stále Španiel Jon Izaguirre z tímu Movistar. Na podujatí štartujú aj Slováci Peter a Martin Velitsovci.

V stredu úradovalo počasie a tak prišlo aj k zmene trasy. Kvôli nočnému sneženiu, mokrým a šmykľavým cestám a podmienkam na Col des Etroits stredajšiu etapu skrátili o úvodných 60 kilometrov, išlo sa zvyšných 109 km a na trati zostali iba tri stúpania tretej kategórie.

Od prvých kilometrov sa pustil do úniku Belgičan Armee Sandera z tímu Lotto-Soudal. Jeho snaha sa skončila asi 14 km pred cieľom, keď ho dostihol pelotón, belgický jazdec si ale v cieli mohol obliecť dres pre lídra vrchárskej súťaže.

Slovenská futbalová 20-ka vyhrala v Kroměříži nad Českom 2:0