25. mája 2015

Kližan postúpil suverénne do 2. kola, Tiafoeovi dovolil iba 7 gemov

Slovenský tenista Martin Kližan na Roland Garros 2015.

Slovenský tenista Martin Kližan na Roland Garros 2015. Foto: TASR/AP

Paríž 25. mája (TASR) - Slovenský tenista Martin Kližan sa suverénnym spôsobom prebojoval do 2. kola dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros v Paríži. V úvodnom kole si poradil so 17-ročným Američanom Francesom Tiafoem hladko v troch setoch 6:2, 6:1, 6:4. Jeho ďalším súperom bude víťaz francúzskeho derby medzi dvanástym nasadeným Gillesom Simonom a Lucasom Pouillem.

Aj vlani Kližan na antukovom vrchole sezóny zvládol úvodnú prekážku, keď vyradil nasadeného Japonca Keia Nišikoriho. Proti Tiafoemu bol zverenec českého trénera Martina Damma jasným favoritom. Jeho súper dostal od organizátorov voľnú kartu, keď získal najviac bodov na sérii antukových turnajov v USA. Pre Tiafoea to bol v pondelok seniorský debut v hlavnej súťaži na niektorom z podujatí veľkej štvorky.

Američan Frances Tiafoe v súboji proti nášmu Kližanovi. Foto: TASR

Kližan hneď v treťom geme prelomil podanie Američana a po potvrdení brejku sa ujal vedenia 4:1. V siedmej hre mal Tiafoe dve šance na rebrejk, no Kližan si podržal servis a prvý set dotiahol do úspešného konca. Druhé dejstvo bolo jasnou záležitosťou víťaza antukového turnaja ATP v marockej Casablance, ktorý mal navrch pri dlhých výmenách od základnej čiary a robil menej nevynútených chýb. Na začiatku tretieho setu Tiafoe po rýchlom brejku odskočil Kližanovi na 3:0. Najlepší slovenský singlista však potom získal päť gemov v rade a v desiatej hre premenil pri vlastnom podaní hneď prvý mečbal. Kližan zazamenal celkovo 15 forhendových winnerov.