26. októbra 2016

Kližan vypadol vo Viedni v 1. kole. Nad jeho sily bol Brit Murray

Slovenský tenista Martin Kližan

Slovenský tenista Martin Kližan Foto: TASR/AP
Viedeň 26. októbra (TASR) - Slovenský tenista Martin Kližan vypadol na turnaji ATP Erste Bank Open 500 vo Viedni už v prvom kole. Nad jeho sily bol podľa očakávania najvyššie nasadený hráč Brit Andy Murray, ktorý vyhral v troch setoch 6:3, 6:7 (5) a 6:0. Zápas trval dve hodiny a 22 minút.

Kližan odohral v prvom vzájomnom súboji so svetovou dvojkou vyrovnané dva sety. Hneď v prvej hre mal k dispozícii tri brejkbaly, ale bez využitia a sám potom prišiel o servis vo štvrtej hre za stavu 1:2. Murray si už náskok vziať nenechal a vybojoval prvé dejstvo za 43 minút v pomere 6:3.

V druhom sete získal Murray prvé dva gemy, no Kližan neskôr dokázal vďaka svojmu prvému brejku v zápase otočiť z 2:4 na 5:4 vo svoj prospech. Hoci si za stavu 5:5 opäť prehral svoje podanie, vynútil si napokon tajbrejk. V skrátenej hre od začiatku viedol Murray, ale koncovka patrila Kližanovi - z 3:5 otočil štyrmi bodmi za sebou na 7:5.

Rozhodujúci set už bol jasne v réžii favorizovaného Brita. Murray v ňom nedovolil slovenskému tenistovi uhrať ani jednu hru a postúpil do osemfinále. V ňom sa stretne s Francúzom Gillesom Simonom.