27. mája 2007

Klocová v Hengele druhá za 2:00,86, pocity zmiešané

Slovenská strednotratiarka Lucia Klocová obsadila 2. miesto v behu na 800 m na sobotňajšom mítingu IAAF Grand Prix THALES RBK-Games v holandskom Hengele. Dvadsaťtriročná Martinčanka dosiahla čas 2:00,86 ...

HENGELO 27. mája (WEBNOVINY) - Slovenská strednotratiarka Lucia Klocová obsadila 2. miesto v behu na 800 m na sobotňajšom mítingu IAAF Grand Prix THALES RBK-Games v holandskom Hengele. Dvadsaťtriročná Martinčanka dosiahla čas 2:00,86 min a splnila B-limit SAZ na augustové majstrovstvá sveta v Osake (2:01,30). Ostrý A-limit má hodnotu 2:00,00. "Bolo to dosť vyčerpávajúce, ale asi preto, že to bola moja prvá osemstovka v sezóne. Škoda tej prvej dráhy a zlého počasia," komentovala svoj výkon Lucia Klocová.
Zverenka trénera Pavla Slouku sa v sobotu dokázala vklíniť medzi dve Britky, víťaznú Marilyn Okorovú (2:00,70) a tretiu Jennifer Meadowsovú (2:00,96). Slovenka dosiahla v Hengele takmer navlas rovnaký výkon ako pred rokom (2:00,90), keď skončila tiež na druhom mieste. "Celkovo mám zmiešané pocity. Bežala som dosť zle takticky, najmä prvé kolo. S časom som však spokojná," dodala Klocová. Bývalá juniorská majsterka Európy zmenila pred začiatkom letnej sezóny klub. Po ôsmich rokoch v Slávii UK Bratislava opäť reprezentuje farby ZŤS Martin, kde svoju atletickú kariéru začínala

Utah vyhral vysoko 109:83, znížil na 1:2