24. augusta 2016

Kodaň s Gregušom do skupinovej fázy, Rostov postúpil cez Ajax

Futbalista Apoel-u Nikózia Carlao (vpravo) a hráč Kodane Federico Santander bojujú o loptu v odvete play off Ligy majstrov v Nikózii 24. augusta 2016. Foto: TASR/AP
Bratislava 24. augusta (TASR) - Dánsky futbalový šampión FC Kodaň sa prebojoval do skupinovej fázy Ligy majstrov 2016/2017. Po tesnom víťazstve 1:0 v prvom zápase s APOEL-om Nikózia uhral v stredajšej odvete play off na Cypre postupovú remízu 1:1, ktorú mu zabezpečil gólom tri minúty pred koncom riadneho času Federico Santander. Z postupu Kodane sa tešil aj slovenský stredopoliar Ján Greguš, ktorý prišiel na ihrisko v 88. minúte.

Suverénnym spôsobom sa do skupinovej časti LM kvalifikovala bundesligová Borussia Mönchengladbach, ktorá po triumfe 3:1 v minulotýždňovom dueli rozdrvila švajčiarsky Young Boys Bern na domácej pôde 6:1. Duel mal až dvoch hetrikových hrdinov, zhodne po tri góly nasúkali hosťom Thorgan Hazard a Raffael. Slovenský mládežnícky reprezentant László Bénes chýbal nemeckému klubu pre svalové zranenie v oblasti bedrového kĺbu.

Účasť medzi európskou smotánkou mal už po prvom stretnutí prakticky istú Manchester City na lavičke s Pepom Guardiolom. "Citizens" pred týždňom v Bukurešti deklasovali Steauu 5:0 a odveta na Etihad Stadium bola už iba formalitou. Manchesterský veľkoklub si napokon pripísal víťazstvo aj v druhom súboji, o tesnom triumfe favorita rozhodol Fabian Delph.

Hlavná fáza LM bude bez Ajaxu Amsterdam, holandský vicemajster prekvapujúco skončil na štíte Rostovu. Štvornásobný európsky šampión po remíze 1:1 v prvom zápase prehral v stredajšom dueli v Rusku 1:4.

Žreb skupín sa uskutoční vo štvrtok 25. augusta o 18.00 SELČ v Monte Carle.